merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

ziraat bankası internet şubesi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yurt dışında sıkıntı yaratan şubedir. sinir germektedir. zira yurt dışı ip adresleri için cep telefonuna şifre yollamaması oldukça gıcık bir durumdur. onun yerine müşteriye sanal bebek büyüklüğünde bir cihaz verip öyle yollar. ona da ayrıca işlem ve para ödenir. üstelik herhangi bir şubeden alınamamaktadır. çünkü daha o tür bir teknolojileri bulunmamaktadır. onu geçtim, internet bankacılığına başvururken zibilyon kere yurtdışına çıkacağımı belirtmeme rağmen "sorun yok, hesabı açalım, internetten halledersiniz." deyip beni cihaz hakkında bilgilendirmeyen "tecrübeli" çalışanlarına da diyecek laf bulamıyorum. erasmus öğrencisi olarak enayiliğime geldi ve kampüsteki bankada açtırdım hesabı. evimle okulumun bulunduğu şehrin arası beş saat. bu cihazı almam için bir günümü yemesi gerekiyor. takdir ediyorum. diğer bankalar sorunsuz olarak şifre yollarken "çok naz aşık usandırır" sözünü onlara hatırlatmak istiyorum. genel olarak türkiye'de sorun yok(?), onu biliyoruz. severek kullanıyoruz. şimdilik kullanamasam da...
  2. şimdiye dek kullandığım akbank, halkbank ve ziraat bankası internet şubeciliği sistemleri arasında bana en hitap eden bu arkadaştır.
  3. sözlükte bu başlıkla karşılaşacağımı hiç ama hiç düşünmemiştim. şifre gelmesi için fazladan para ödeyerek şifre cihazını almama karşın gerek banka şubesindeki personellere gerekse de müşteri hizmetlerindeki adama tam üç kez sordum yurt dışında sorun yaşamayacağım öyle değil mi diyerek ve hepsi de herhangi bir sorunla karşılaşmayacağımı söylediler. fakat gelin görün ki ben internet bankacılığı penceresine girdiğimde müşteri numaramı ve şifremi yazdığımda bir anda yurt dışı ip'lerinden hesabınıza ulaşamazsınız şeklinde ekrana gelen kutucukla şok geçirdim. detaylı bilgi için 444'lü numarasını aramalıymışım. hakikaten din ve devlet işlerinden nefret ediyorum arkadaş. ben şimdi ne yapacağım? hadi şu sıralar geçiniyorum, ulan nakit param bittiğinde nasıl olacak bu iş? yine başaramadın ziraat bankası yine nefret ettirdin kendinden, yine sövdürdün bana yine,yine,yine... bu arada başına böyle bir şey gelen ve çözümü bilen varsa lütfen bana yardım etsin.

allahtan dünyalar güzeli sevgilim var her zor durumda güneş gibi doğuyor karanlığıma, şükürler olsun.