1. sırasıyla zeytinburnu, mithatpaşa, akşemsettin, seyitnizam, merkezefendi, cevizlibağ a.ö.y., topkapı, pazartekke, çapa/şehremini, fındıkzade, haseki, yusufpaşa, aksaray, laleli, beyazıt, çemberlitaş, sultanahmet, gülhane, sirkeci, eminönü, karaköy, tophane, fındıklı ve kabataş duraklarından oluşur. hangi durağın hangi iki durak arasında olduğu yukarıdaki listeden kolayca anlaşılabilir.

  aynı zamanda, http://www.istanbul-ulasim.com.tr/... adresindeki şemanın maviyle belirtilen bölümüdür.
 2. istanbul'un ilk saykodelik tramvaylarını barındıran hat.
  araçların duruş ve kalkışlarda hammond organ tonlarıyla "dınınınının (kalkış) nınınınındın(duruş)" diye solo atmakta.
  yalnız yapay zekayı ve melodi çeşitliliğini tek yapmışlar, bu yüzden aynı soloyu bir tersten bir düzden çalıyorlar.
 3. zannedersem diğer kara taşıtlarıyla (otobüs, taksi, jip, biip) aynı yolu paylaşma cömertliğini gösteren dünya üzerindeki tek tramway hattı.
 4. zeytinburnundan binildiğinde cevizlibağa kadar bir sürü gereksiz durakta duran ve vakit kaybettiren tramvay hattı. kanımca cevizlibağa kadar otobüsle gelmek, ordan aktarma yapmak daha iyi bir fikirdir.
  (bkz: büyükşehir çalışıyor)
 5. son günlerde tramvay arızalarının artmasıyla can sıkan hat. herhangi bir durakta nedendir bilinmez tramvayın tüm hayatsal faaliyetleri aniden duruyor. beş dakika içinde gelmesine rağmen işiniz aceleyse size pahalıya patlayabiliyor.
 6. zeytinburnu-merkezefendi arası araç trafiğinde ilerlemeye çalışan bir otobüste zannediyorsunuz kendinizi. dur kalk yapa yapa gıdım gıdım ilerliyor tramvay.
 7. kesinlikle çoook kafa bir alet bu alet. (daha önce de demiştim zaten)

  önce aracın kapı dibinde yer alan ve önünde mika/plastik cam bulunan koltuklarından birine oturuyoruz, (ters ya da düz farketmez, ikisinde de farklı hisler barındırabilir ama o yüzden iki şekilde de denemenizi tavsiye ederim)
  yine hammond organ tonunda gelen dınınınının (kalkış) sesi ile yolculuk başlıyor. kulaklıklarımızı da takıyoruz ki dış dünyayı duymayalım.
  araç ileri giderken yola bakmak yerine, yolu önünüzdeki yansımadan izliyorsunuz bu da bünyede garip etkiler oluşturacak. fizik ileri gidiyor hissi içindeyken, algı tamamiyle geri gittiğini varsayabilir, kulağınızdaki gaydırı guppak müzikler vasıtasıyal araçtan tamamiyle kafa halde inebilirsiniz.
  kafa yapıyoruz çünkü biz insan taşıyoruz ~iett~
 8. son koyduları durak anonsları fazla seksi olmuş hat.
  aksaray'daki tonlamaya dikkat çekmek istiyorum. ayrıca bu hattaki araçlar zeytinburnu'dan bindiğinizde buz gibi oluyor.
 9. halkla kaynaşmak için çok güzel bir yöntem, birde makinist mi vatman mı artık bu modernlerinki ne oluyorsa, madem frene basacaksın hemen niye gazı köklüyorsun. kızlar için vakit kaybettirebilir. erkek bayan demeden boşlukları doldururlar, hiç acımazlar. yolcular içerinin dolu olduğuna inanmak istemezmişcesine ittirirler arkadan. herkes geç kalmıştır ama ertesi gün daha erken çıkmayı akıl edememişlerdir. turistleri bağırarak konuşmaları insanı gerer. yukarı kalkan kollardan ter kokuları saçılır. bu da ayakta durmaktan yorulanlar için lokal aneztesi özelliği taşır. herşeye rağmen kullanılası hattır. öğrenciler için servis görevi görür.