merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

yunanistanla türkiye arasındaki fark

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. avrupalıların köklerini dayandırdıkları eski yunan medeniyeti gibi bir medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıdan dolayı avrupa açısından daha şanslıdır yunanistan. bakın tekrar söylüyorum avrupa açısından !
  2. yunanlıların kızları türk kızlarından daha güzeldir. yunan komünistleri, türk komünistleri gibi her gün eylem yapıp boş konuşmaz; ortalığı birbirine katıp, şehri darmaduman edebilirler. survival türkiye yunanistan da, yunanlılar yenilmiş, türkler kazanmıştır.
  3. yunanistan'da insan yaşamına saygı denilen birşey vardır.bir genç bir polis tarafından öldürülünce ülke ayağa kalkar.doğru olan da budur.

ancak türkiye'de gençler parkta bira içiyor diye,bildiri dağıtıyor diye(ki pkk dhkpc veya bir başka terör örgütünün değil) öldürülür veya yine parkta ahmet kaya şarkısı söylüyor diye beyin travması olana kadar kafasına darbe yer.halkın buna sesi çıkmaz.koyun gibidir.kendisine veya ailesine dokunulmadığı sürece göz yumar.
  4. aralarında bir fark yoktur.politikacıların rant sağlama savaşında sanki düşmanmışız gibi biz yunan yada türk gençlerini hedef göstermesininde hiç bir açıklanacak tarafıda yoktur aslında. görmediğimiz kişilere düşman olmak enteresan ve abesle iştigaldir.atalarımız savaşmış zamanın şartları öyleymiş olmuş bitmiş.size geçmişinizi unutun demiyorum sadece geçmiş ile yaşamayın diyorum..
  1. 1