1. oha dedim böyle bir başlık bulunamadı dediği zaman sözlük. geçtiğimiz sene köprüde buluşmalar'da melodika ve geliştirme ödüllerini almış, kültür bakanlığından çekim desteğini almış yeni bir mahmut fazıl coşkun filmi.

hikaye, kankası tarık tufan'a ait olan; yozgat şehrinde bir berber kalfası ile bir pavyon şarkıcısı arasında geçen aşk hikayesi üzerinden; taşra yaşamını ve anadolu'nun üzeri örtük ahlak anlayışını anlatmaya çalışacak bir film.

özür editi: bu giri filmin ham öyküsüne göre yazılmıştı. onu belirteyim. süreç boyunca değişikliklere gidilmiş elbet.
  2. şöyle sıkı bir yerli film gelse de izlesek derken can simidi olacak gibi. kadrosunda ercan kesal'ı bulundurması mahmut coşkun ve tarık tufan etiketini sallamayan benim için yetti. ayrıca filmin ismi de muazzam olmuş.

http://hokusfokusfilm.com/...

torrent arsızı olarak kesinlikle gişede destekleyeceğim film olacak.
  3. 61. san sebastian film festivali'nin new directors / yeni yönetmenler bölümünde yarışacak film.
  4. tertemiz bir film. bir buçuk saati anca bu kadar güzel değerlendirebilirdik. ercan kesal, tansu biçer ve nadir sarıbacak yine içimizden biri gibiydi. mahmut fazıl coşkun yolu açık ve yetenekli bir yönetmen olduğunu ispat etti.

insan'ı kamil zaten bambaşka güzeldi. bir de bu filmi izlemeye gideceksiniz yakınlarda çay içebileceğiniz bir yer olsun. ben çaya çok sevdalı olmamama rağmen canım deli gibi çay istedi
  5. neşe'nin yavuz'a karşı zaman zaman sergilediği kayıtsızlık sekansları filmde en çok güldüğüm yerlerdir. anlatımda birçok şeyi sözle değil de görüntüyle seyirciye aktaran ve ondan düşünerek idrak etmesini bekleyen filmdir. sıcaktır, sonunda ağızda buruk bir gülümseme bırakır.
  6. henüz herhangi bir festivalde ya da organizasyonda izleyememiş biri olarak, bir an evvel vizyona girmesini beklediğim film. 6 aralık 2013 cuma günü sinemalardaymış.