• videolar

• görseller

• yeni türkü
    • yeni türkü
    • yeni türkü
    • yeni türkü
  1. raci pişmişoğlu gibi karakterli bir basçıya sahip drup.fakat bazı canlı konserlerinde ismail soyberkin eşlik ettiği görülür.
  2. 30 yıla yakın bir maziye, başka türlü bir şey, yağmurun elleri, resim gibi adamı durduk yerde mahveden şarkılara, ve son derece iyi bir konser performansına sahip olan efsane mertebesinde bir gruptur. üyeleri de son derece sıcak ve samimi insanlar olup, ünlülük komplekslerinden fersah fersah uzaktırlar. şarkı sözlerinin önemli bir kısmında can yücel imzası vardır, ki bu bile başlı başına bir artıdır zaten.
  3. 7 kişilk kalabalık ve konser repartuarına göre değişkenlik gösterebilen ekipte serdar barçın, erkin abi ve derya köroğlu vazgeçilmezlerdir. grubun ilk nefeslerinden olan selim atakan da adı anılması gereken insanlrdandır.
    benim için asla eskimez, asla önemini yitirmez bir gruptur. her nekadar dinlenirse dinlensin, insana neler anımsatırsa anımsatsın kendini hiç unutturmaz. insanı hem bilinmez yolculuklara çıkartıp yanlız kalmasını ve kendine dönmesini sağlayabilir hemde kendini unutup toplumun değişkenliğini yada zamana direnme çabasını farketmemizi sağlar.
  4. türk pop müziğinde artık vazgeçilmez olmayı başarabilmiş efsane diyebileceğimiz gruplardan birisi.albümleri;

akdeniz akdeniz
    telli telli
    çember
    yılmaz peşrev
    istersen hiç başlamasın
    mitari'nin gelini
    maskeli balo
    sorma bana
    akdeniz akdeniz
    gurbete kaçacağım
    öldükten sonra

aşk yeniden
    yedikule
    aşk yeniden
    bir çapkın dilenci
    açıl doğu açıl
    akasya kokulu sabahlar
    ağır kapı
    dolunay
    karanfil
    sen (lem'a)
    sitem
    uzak bir gölge
    rebetiko
    `
    günebakan - dunyanın kapıları`
    günebakan
    olmasa mektubun
    göç
    rüzgar
    bağbozumu
    başka türlü bir şey
    yaprak dökümü
    kalırsa bir soru
    üsküdarlı
    bahar şarkısı
    dönmek
    sardunyaya ağıt
    sesler yüzler sokaklar
    yolculuk
    yeşil şarkı
    konuğum ol
    terkeden
    göç yolları
    işte yine gidiyorum
    resim
    `
    her dem yeni`
    aşk yeniden
    yağmurun elleri
    olmasa mektubun
    telli telli
    yeşilmişik
    destina
    bana bir masal anlat baba
    maskeli balo
    karanfil
    rüzgar
    çember
    fırtına
    yedikule
    günebakan
    istersen hiç başlamasın
    başka türlü bir şey
    vira vira
    resim
    açelya
    bahar şarkısı

külhani şarkılar
    telgrafın telleri
    cevriye
    külhani
    gün doğarken
    kapris
    manolis
    bulutlu pazar
    evet de bana
    ömrüm zindan içinde
    kayıkçı
    yaman çavuş
    eski dostlar

rumeli konseri
    dönmek
    açelya
    çember
    olmasa mektubun
    haydi gel
    maskeli balo
    rüzgar
    buğdayın türküsü
    günebakan
    bekçi kazım
    destina
    yağmurun elleri
    göç yolları
    sorma bana
    telli telli
    fırtına
    yeşilmişik
    özgürlük
    mahpushane kapısı
    `
    süper baba film muzikleri`
    bana bir masal anlat baba
    ipek'in yolculuğu
    çengelköy olur masal
    hayat sürer
    yeniden
    kaybettim şarkımı
    piknik
    zeynep'in aşkı
    dostlarım
    alim eve doner
    ah neriman
    bana bir masal anlat baba ıı
    madam eleni
    şule'nin çocukları
    çayeli'nde aşk
    yılbaşı şarkısı
    ipek
    ninni
    hoşçakal fiko
    zeynep'in aşkı ıı
    haylaz
    eski aşklar rüyada yaşar
    bir zamanlar çayeli

telli telli remiks
    telli telli (club edit)
    telli telli (radio mix)
    telli telli (vocal mix)
    telli telli (dub mix)

vira vira
    vira vira
    inatçı
    beklemek
    öyle sevdik seni
    ırmak
    anne
    dalgacı mahmut
    eski aşklar
    deliler
    umut
    geceyarıları
    sarıl bana

yeni
    nakka
    eski kalpler
    meğer gülüp geçmişim
    ne dersin?
    nerelere gideyim
    kalbim kırmızı
    canım arkadaşım
    göçyolları
    yildızlar
    wahayra
    veda

yeşilmişik
    yeşilmişik
    açelya
    haydi gel
    arkadaşlar ayrılıklar
    yağmurun elleri
    sonbahardan çizgiler
    yitik bahar
    fırtına
    semai
    destina
    açelya üzerine bir çeşitleme
  5. maslak itü kampüsünde unutulmayacak bir konser vemiş grup. bu kadar çok şarkılarını bildiğimize şaşırdık doğrusu. çok doğal ve içten elemanlara sahip olmasının yanında derya köroğlu da ayrı coşturdu.
  6. bugün maslaktaki konserlerinde bir kez daha depresyon için iyi arkadaş olduklarını anladığım grup.
  7. kafamın içinde geniş anlamlar uyandıran zamanın ötesine geçmiş şarkıları dile dökmüş insanlar.biricik insanlar..
  8. yıllardır çok kaliteli müzik yapan, tarzları kendilerine has, her yaştan ve her kesimden dinleyicisi olan müzik grubu. olmasa mektubun, bana bir masal anlat baba, maskeli balo, telli turna gibi efsane şarkılara sahip olan grup.
  9. yeni türküyü neden sevdiğimi düşündüm geçen gün sonra en büyük etkenin beni yormuyor olması olduğuna karar verdim.kafam boşalıyor sanki onları dinlerken dinleniyorum.
  10. çember dediler nerede olduğumuza bir türlü karar veremedik. içindemiydik dışında mı?

telli turna'nın bir daha uçup uçmama ihtimalini tartıştık günler boyu. kazanan hep güzel turnaydı.

maskeli balo'lardan ne kadar sıkıldığımızı gözümüze gözümüze soktular. gemileri yaktık, dönüşü olan yollar bırakmadık.

geç kaldık birbirimize dedi birileri. istersen hiç başlamasın diye cevap verdik.

aşk yeniden diye kulağımıza fısıldayan da aşkı akdeniz sahillerine benzeten de onlardı. aşkın ölümsüzlüğüne inandırdılar bizleri.

karanfil deyip deyip karanfil kokulu rüyalar görmemize sebep oldular. gözlerde karanfil aradık sayelerinde.

istediğimizin ne olduğuna bir türlü karar veremeyişimizin sebebi de onlar. başka türlü bir şey bulutlardan, ağaçlardan, güneşten... daha farklı isteklerimizi şekillendirdiler. ayrı havaları, ayrı denizleri özleyişimiz oldular en çok da.

sardunyaya ağıtlar yaktık, resimlere bakarken en çok ağladık, terkeden in kim olduğuna dair sorular sorduk cevaplar aldık.

ama en çok da babalarımızdan masal isterken andık onları. bana bir masal anlat baba deyip deyip içinde olması gerekenleri sıraladık.

telgrafın telleri'ne kuşların konacağı anı bekledik, bunu tuttuk insanın sevdiğine neler yapabileceğine bağladık.

dönmek zordu bizim için. biz de hep zoru severdik. zor olanın fırtınasında savrulmak bile güzel gelirdi o zamanlar.

ustalar yazdı, onlar söyledi. ustalar şekillendirdi, onlar dillendirdi. bize kalansa dünyanın kapıları nı aralamak oldu sadece...