1. alkollüdür. sarıdır. köpüklüdür. malt kokar. fazlası fiziksel ve zihinsel olarak zararlıdır. arkadaş aralarında başlangıçta gaza gelinmemelidir. yoksa poponuzda yumurta kırabilirler.
  2. -oral yoldan alındığı ilk öğrenilmesi gerekenlerdendir..

-içilecek olan ilk biranın görünümü insanı "sidik gibi bişi la bu" düşüncelerine itebilir..bence ilk etapta her şeyin matrix olduğunu düşülmelidir.demem o ki,belki sidik çok güzel bir şeydir ama bize "kötü" olarak empoze edilmiştir.bu sebepten dolayı,size sidik gibi gelse de,sidiğin çok güzel bir şey olduğunu hayal edin.

-şişeyi(ya da bardağı,ben şişeyle içerdim) mutlaka elinizle ağzınıza götürün.her şeyin matrix olduğu inancına kendinizi fazla kaptırıp da "belki ayaklarım ellerimdir ama bana ayaklarımmış gibi empoze edilmiştir" gibi manyakça düşüncelerle daha içmeden sarhoş olmayın.

-alınan ilk yudumda surat ekşimesi ve buna müteakip "ilk defa içtiğimi belli etmeyeyim" zihniyeti ile tekrar normale dönüş sürecine girmek gayet olağandır.bu durumda yapılacak pek bir şey yoktur,eğer kendinize güveniyorsanız bir kaç yudum üst üste alın.yok güvenmiyorsanız,"aç karnına içemiyorum be abi" deyip birayı bırakın.

-yok,"ben kendime güvenirim" diyorsanız üst üste yudumlayın birayı.ilk bira bünyesi zayıf olan insanları sarhoş etmez,direkt olarak bayıltır.kendinize güvenmeniz,bünyenize güvenmeniz anlamına gelmez.

-bayılıp ayıldığınızda size ilk sorulan soru "noldu lan amı götü dağıttın" olacaktır.bunun gibi bir soruyla karşılaştığınızda hemen "abi aç karnına içtim ya o yüzden oldu" diyerek durumu toparlayabilirsiniz.

-bir kaç kez durum bu şekilde vuku bulacaktır.yılmayın,evde antremanlar yapın.göreceksiniz ki,siz de bira içmeyi öğrenmişsiniz..

ha bir de bunca şeyin ardından hala içemiyorsanız,ingiliz arkadaşlarım var.onlar size ders verebilir.leeds united'ın holiganlarındandırlar.ücretleri ders başına değil,maç başına alırlar(her maçın öncesinde otuz şişe bira içecek parayı karşılamak için).
  3. aldığınız yudumun yanaklarınıza deymemesine dikkat edin. dilinizin üzerinden boğazınıza yuvarlayın.
    içimi daha kolay olacaktır
  4. tok karnına 2 - 3 70'likle anca çakırkeyf olsanız bile (kişiye göre tabi) aç karnına içildiğinde bir küçük bira bile başınızı döndürebilir, sarhoş edebilir. ama sonraki iki gün boyunca karın ağrısı çekileceği için* kesinlikle tavsiye edilmez. denemeye bile değmez.
  5. kimi eyaletlerdeki büfelerde hukuki gerekçeler yüzünden (bkz: federal yasalar) satıcı birayı şişeyle vermeyi reddedebilir. bu durumda size bardak içinde verilen biranın istediğiniz modelle aynı olduğunu teyid edin ve gerekirse yanlışlık durumunda itiraz edin. geçen gün efes extra yerine skol kazıkladılar ordan biliyorum.
  6. birayı hemencecik buzlukta soğutmaya kalkmayın. yavaş yavaş soğuması lazım. buzdolabının normal kısmına koyun.
    kaynak: babam ve dayım (niyesini ya sormadım ya da işte öyle diye cevap aldım. hatırlamıyorum.)