1. yay burcu kadını , eğer terazi burcu erkeği ile duygusal bir maksat ile karşı karşıya gelirse, sonuç iki taraf için de hüsran olacaktır. kendisiyle ilgilenilmesine bayılan yay kadını, bu ego tatmini meselesini uzatmak için elinden geleni yapacaktır... karşıdan çok şey bekleyip, bunun karşılığını vermeyen yay kadını, terazinin dengesini bozacaktır. terazi erkeği, duygusallığı ve mantığı aynı potada eritmiş bünyesindeki arızaları nedeniyle sık sık error verecektir. (bkz: nereye kadar?)
  2. daha bugün, terazi burcu erkeği olan yakın arkadaşımla aşık olduğu yay burcu kadın hakkında konuştuk.

    ona olabildiğince ilgi gösterip sorunlarıyla ilgilendiğini, her zaman yanında ve yardımcı olan bir dal gibi göründüğünden bahsetti. ne yaparsa yapsın ona asla ulaşamadığını bu yüzden kendini motivasyonsuzluğun zirvesinde hissettiğini söyledi.

    yanılmıyorsam uzun zamandır bu kadının peşinde ve bana çok ilginç gelen bir acı yaşıyor.

    yay burcu kadını ilgi görmeyi seviyorsa, ona ilgi gösteren insana karşı sıcak ve paylaşımcı olacaktır. lakin işler böyle yürümüyor. konuşup geliştirdiğimiz yöntemlere göre, ilgiyi ortadan kaldıran terazi erkeği, yay burcu kadınını kendine çekebiliyor.
    ancak asıl problem, ilgiyi ortadan kaldırdığında, sevdiği insana ilgisiz davranmak zorunda kalmasının verdiği acıyı yaşıyor. uzun vadede durum paradoksa dönüşüyor.
  3. tarafımca denendiğinde; çok güzel başlayan ancak kadının karşısındakine karşı da aynı hisleri duyduğunu sandığı ama bir süre sonra istemeden de olsa, aşırı iyi anlaşmaktan, tencere kapak olmaktan ve aşırı hoş ve eğlenceli vakit geçirmekten iki sevgiliden iki yakın arkadaşa dönüşen bir ilişki türü olmuştur. bu noktada biten ilişkinin bitmemesi ve uzun süre kendi yapısını koruması durumunda evliliğe kadar rahat yolu vardır.