1. yay burcu ve aslan burcunun genel olarak anlaştığı düşünülürse, umut vadeden bir ilişkidir.
  2. yay burcu kadınının diğer burç erkekleriyle olan ilişkisinden farksızdır.
    yay burcu kadınları pamuklar içinde korunması, hassasça yaklaşılması gereken kadınlardır. onları anlamak biraz daha zordur. güçlü ve vurdumduymaz yapılarının altında çocuk kalbi yatar. akla hayale gelmeyecek şeylerden kırılabilir, yaralanabilirler. karşı tarafın bunu anlamaması onları daha da üzebilir. bunların genelinde bir kötü davranış kotası vardır.
    bekler, sabreder, verdiği değere göre bir şans daha verir, görmemezliğe, duymamazlığa vurur. ama en sonunda , en son yapılmış olan hadsizlik ufak birşey olsa da hiçbirşey demeden köprüleri yakar. o noktada artık geri dönüp konuşmaz, bir şans daha vermez, dinlemez. karşı taraf dumur olabilir bile. ama biriken hatalardır neden. bir hata değil.

sonuç olarak egosu gayet üçlü olan aslan erkeği karşısındaki kadının rakibi olmadığını düşünerek davranabilirse, onu anlamaya çalışabilirse, yay sırf onun gönlü olsun diye dünya üzerindeki en mükemmel erkek olduğuna inandırır partnerini, kendi de buna inanır. bu kadar asillerdir. varsın sevinsin böyle mutlu oluyorsa diyebilir.
  3. mükemmel uyumdur. ateştir ikisi de, yanar bu aşk alev alev, yakar insanı..yay özgürdür, asidir, farklıdır normalde ama aslan erkeğinin yanında sus pus olur, boyunduruk altındadır. yayın istediği kadın olduğunu hissetmektir, erkeğinin 'erkek' olduğunu hissetmektir. erkeğine güvenmek, onun sonsuz gücüne inanmak ister..yönetmeyi seven yay kadını, yönetilmek ister aslan erkeği tarafından. güven ister yay kadını, bırakılmayacağına inanmak ister. ruhunu serbest bırakmak ister. karşısında hep kendinden daha güçlü birini ister. kıskanılmak, kıskanmak ister. aslan burcunun dimdik kafasını sever, artist tavırlarını sever. yay burcu kadını için yakışıklılık değildir, karizmasıdır bi erkeğin önemli özelliği. aslan burcunun ben bilirim tavırlarıdır aşk duyduğu yay kadınının. çok sever yay kadını, kendinden ödün verecek kadar çok sever. dışarıda yüzü güler hep, eğlenir, eğlendirir. ama çok da ağlar yay kadını, ayan beyan ağlar salya sümük. korkar incinmekten ve incitmekten..
    yay burcu kadını sevdiyse bi aslan burcu erkeğini unutamaz kolay kolay.aslan çok üzer onu, ama çok da sever. hiç söylemez dili aslanın bunu, ama sever, kendinden başka kimse bilmez..hisseder bunu yay kadını,ama söylemez..
  4. mükemmele yakın bir ilişkidir taraflar birbirleri için yaratıldıklarına inanırlar zaman geçtikçe, kolay kolay heyecanı bitmeyen ilişkidir aynı zamanda. en azından 3 yıldır bizimki tam gaz devam etmekte.

uzun zaman sonra gelen edit: mükemmele yakınlık taraflardan birinin gözlerini kapatmasından kaynaklanıyormuş. bir taraf kendini unutup tamamen karşısındakinin mutluluğuna adıyormuş kendini, daha fazla kırılacak yeri kalmayınca sabrı bitip tükenince de o tarafın, ilişki de bitiyormuş. böyle bir şey işte onların ilişkisi.
  5. çok gariptir bilmiyorum sizede öyle gelirmi….aslan burcu erkeği değilseniz bu kıza yaklaşmayın hayatınızı karartırlar….ne hikmettir bilinmez ama aslan erkeğindeki her ne haltsa bu kızı çeker kendine….dünyanın en çirkin aslan burcu erkeği olabilirsiniz fark etmiyor efendim…bu kız aslan burcuna aittir…..aslan erkeğide hani bu kızı yıllardır bekliyormuş gibi kendini bu kıza hazırlamış gibidir…..
    ve bu kız bağlanmaktan korkuyorya işte aslan erkeği gelip bunu halatlarıyla sırtına bağlıyor ve bingo love story başlıyor !...
    ikiside sanırım ateş grubu oldukları için heralde alev alev yanar bunlar bir araya gelince …..o cool aslan burcu pek belli etmek istemez ama bu kızımızın yanında bi tuaf hallere girer….saf yay burcuda seviyor ya hemen sarılır bu egoist aslana…..aslan bu kıza bir süre av gibi baksada sonra anlıycaktırki bu deli kız onun aşık tanımına uymaktadır…bir süre debelleşir aslan sonra zaten yapacak bişey yok sıcak kanlı yay kızımız onu avlar :d yani aslan ava giderken avlanır!.... ;) nerdenmi biliyorum ? kaç yıldır arkadaşım ikiside öldürcem bi gün :@
  6. sadece arkadaş olarak sürdürülebilir bir ilişkidir... aksi durumda radyasyondan koşarak uzaklaşırcasına kaçmak icap eder... ben uyarımı yapayım... sonra ay duymadım, ay ben arkadaşımla konuşuyodum, yok zap yapıyordum falan anlamam...

ha olur da biz yaparız diyen varsa acil şifalar... ama arkadaşlıklar eyidir...
  7. mümkün değildir.
    bir yay burcu kadını olarak söylüyorum ki, bu ilişki bir tarafın diğerini boğmasıyla son bulabilir.
    iki bunaltıcı seviyedeki ego asla bir araya gelmemelidir.