merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 3

yay burcu erkeği

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. inat konusunda oğlak burcunun eline vermiştir bunlar efendim. hırslıdırlar, zekidirler, ama sinir bozucu derecede önyargılı ve inatçıdırlar, zaten bu nedenle pek empati yapmazlar. ama aynı zamanda olaylar karşısında inanılmaz soğukkanlı da durabilir bu insanlar, acil durum adamlarıdır yani bunlar. pireyi deve yapabilecekleri gibi büyük hatalarda dünyanın en anlayışlı insanları olabilirler. "her şeye rağmen" seviyoruz kendilerini.
  2. yaşadığı sıkıntılardan sonra ya da sıkıntı esnasında bir şekilde kendini teselli edebilen mutlu olmaya çabalayandır. ideallerinin peşinden gitmeyi sever. idealist olduğu kadar realisttir de. kendini geliştirmeyi amaç bilmiş ve bu yolda eline geçen ne varsa okur,öğrenir.
    değişken özelliğe sahip olduğundan mıdır nedir tutumları sürekli değişebilir. bazı zamanlar olaylara sabır ile yaklaşırken bazı zamanlarda ise sabır edemez mızmızlanır.
    insanları kimi zaman sallamazlar,kimi zaman ise "acaba ne düşünecekler hakkımda" diye endişeye kapılırlar. doğasında bu ikililikler hep vardır.
    eğitim hayatı önemlidir. çünkü eğitim bir bakıma kendini geliştirmek olduğundan öncelikli işler arasındadır.
    gönül olaylarında beğendiği kıza sürekli ilgi gösterir,kız pas vermezse birden kızla olan ilişkisini keser. onun için kızlar burç konusunda dikkatli davransın,naz yapayım derken bu burç erkeğine, birden sizle olan irtibatı kesebilir.
    yalnız kalmaktan sıkılmaz,günlerce tek başına takılabilir. asıl sıkıntı yaratan şey ise boş oturmak ve hiç bir şey yapmamaktır.
    ideal sevgili konusunda burç uyumuna inanmaz fakat gelir burda burçlarla ilgili yazı yazar. hayatında hep bu değişkenlikler vardır.
  3. akıl, orijinalite, hareket, estetik, bilgelik, çocukluk, maymun iştahlılık, vicdan, yardımseverlik, önyargı, seksapel... hepsi bir arada... sevilmeyecek tipler mi şimdi bunlar...
  4. bir koltukta birden çok karpuz taşımaya çalışan çoğu zaman karpuzları düşürüp kıran ancak yılmadan yeni karpuzları koltuk altına yerleştiren erkek tipidir.
  1. 3