merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

yastığın altına anahtar koymak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yeni taşındığımız evde uyguladığımda karşı komşunun oğlunu görmüştüm bu sayılmaz diye bi kaç kere daha denedim sonuç yine aynı çıktı.saçma olduğu kadar korkunçta olabilen bir batıl inançmış anladım.
  2. günlük kıyafetlerinle yatarken pantolonun cebindeki anahtarın bacağına batması sonucu uykunun bölünmesinden sonra yapılabilecek sorun giderici eylem
  3. eve hırsız girdiğinde dışarı eşyaları çıkaramasın,o yüzden kapıyp kilitleyip anahtarı saklayayım,şeklinde bi mantık geliştirdiktan sonra oluşan durum.
    (bkz: ah dede vah dede)
  4. ilk kez yatılan evde yapılırmış ki, rüyanda evleneceğin adamı göresin. ben yaptım, rüyamda kenan doğulu'yu gördüm, orası ayrı tabi ...
  5. ilk kez kalınan bir evde rüyada evlenilecek kişiyi görmek için yapılan uçuk, fakat benim de bi kez yaptığım ve rüyamda nerdeyse lisedeki tüm sınıf arkadaşlarımı görmemle sonuçlanan olay.umarım yanlıştır.*
  6. ilk kez kalınan bir evde yapıldığında rüyada evlenilecek kişi görülürmüş.
    ben de denedim dün gece ve her gece birbirinden enterasan , bol karakterli rüyalar gören ben dün gece hiç rüya görmedim. evde kalacağım anlaşılan sözlük. neyse zaten evlenme gibi bir düşüncem de yoktu.
  7. oda arkadaşımın yaptığı saçma hareket.her sabah okula gitmeden önce dolabını kilitleyip kocaman pembe anahtarlığını pembe yastığının altına koyar.hayır yani zaten biz görüyoruz o anahtarın yerini kilitleyip saklasan nolur saklamasan nolur.istesem açarım ki.amaaan ne yapayım ben onun dolabını.kıl.
  1. 1