merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• yasmin
  1. 1

yasmin

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. göğüs büyütme etkisi 2-3 aylık kullanımından sonra ortadan kalkan oral kontraseptif.

vücudun ilacın su tutma etkisine karşı tolerans kazanmasıyla eski boyutlarına dönerler. *
  2. genelde adet düzenlemek, hormonal çeşitli rahatsızlıkları çözümlemek amacıyla kullanılan doğum kontrol hapı. diğerlerinin aksine kilo aldırmaz, olumsuz yan etkileri minimum düzeydedir. fiziksel olarak tek olumsuz yan etkisi göğüsleri daha da büyük hale getirmesidir. ama psikolojik olarak oldukça olumsuz etkileri olduğu inkar edilemez. olur olmaz her olaya ağlayarak tepki verme, durduk yere aşırı boyutta huysuz bir tavır sergileme, her boka üzülme, alınma, yanlış anlama, depresyona sokma gibi etkileri mevcuttur. yine de candır. ciğerdir.
  3. bitkisel olduğu yönündeki söylencelerden midir bilinmez eczaneye geldiği gün tükenen, kilo yapmıyor efsanesi ise kişiden kişiye değişiklik göstermesi münasebetiyle tam anlamıyla bir şehir efsanesi olarak kalmış olan doğum kontrol hapı.

hadi canım demeyin zira;
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  4. anlayamadığım bir şekilde uyku yapan ilaç. ne içinde yazıyor, ne de kimseye böyle bir etki yapmış ancak şahsım ilacı ilk yuttuğu günlerden beri, günde 12 saate varan uykularıyla rekora koşmaktadır.
  5. korkulanın aksine; kilo aldırmaz, tüylenme yapmaz. ama bariz bir şekilde cinsel isteksizlik, mide bulantısı, iştahsızlık, sinir hali, depresyon hali ve göğüs büyümesine neden olur.
  6. regl sancılarını azaltması ve düzene sokması iyi hoş da; dilenci gördüm -ağla-, kedi gördüm -ağla-, kitabı beğenmedim -ağla-, canım sıkılıyo -ağla-... vb durumlara sokması hiç hoş değil, ayıp.
  1. 1