merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

yasemin mori

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. aslında bir konu var adlı şarkısı özellikle 2.07 'den itibaren çok güzel. hatta son kaç saniyesiyse artık 3.00 dan bitimine kadar harika.

buradan kendisine sesleniyorum. albüm satışında ekmek yok anacım. şarkılarını koy bir yerlere de indirelim adam gibi dinleyelim. myspace kasıyor msn versene.
  2. "nil karaibrahimgil yeni albüm mü çıkardı acaba? yok lan bu başkasıymış." dediğim ama yinede sesi ve klibine laf soylersem çarpılacağım, hakkını vermemiz gereken, adından çok soz ettirecek nil klonu.
  3. "birileri bize çok acı çektirdiler..."

geçen gün kanallar arasında boş boş gezinirken tanıştım yasemin mori'yle...öyle kendimi kaptırmış, kanalları hızlı hızlı geçerken bir de baktım ki dream tv'de takılıp kalmışım...biraz araştırayım dedim, çeşitli sözlüklerde hakkında yazılmış girileri okudum, birçok kişiye de aynı benim gibi olmuş...kilitlenip kalmışlar televizyon karşısında...kilitlenilmeyecek gibi de değil hani...çıkış şarkısının ismi; aslında bir konu var...müzik gerçekten güzel, ses desen enfes...ve sözler...hakikaten çok etkileyici...iki kişi arasındaki bir ilişki hakkında gibi başlayıp şarkının sonunda hiç ummadığın yerlere gidiyor...satır aralarını okumak lazım sadece...bu kızın boş olmadığı besbelli...ha, tabi bir de videosu...o hayranlıkla izlediğimiz yabancı videolardan hiçbir eksiği yok...en az şarkı kadar başarılı, farklı, kalite kokuyor...çok özenildiğini hemen belli ediyor...sonuç olarak kısaca şunu demek istiyorum ki; ben yine çok heyecenlandım...

türkiye'de indie tarzında gerçekten iyi müzik yapan müzisyenlerin artıyor olması benim gibi indie hayranı biri için ne kadar önemli tahmin edebiliyorsundur heralde...yine de henüz albümü çıkmamış -ki yaklaşık bir hafta içinde çıkacakmış hayvanlar adlı ilk albümü (dört gözle bekliyorum)- ve sadece iki şarkısını dinlemiş olduğum genç bir müzisyen için çok da abartılı şeyler yazmak istemiyorum...ama bu kız gerçekten kaliteli işler yapacak gibi gözüküyor örümcek ağlarıyla kaplı müzik piyasamızda...kesinlikle takibindeyim...

yazarın notu: bi de ayrı bi enteresanlık var bu kızda...belki videonun senaryosuyla falan ilgilidir bilmiyorum ama videodaki tavırları, bakışları falan acayip bi şekilde direkt insanın içine işliyor...enteresan...bi kez de bu yüzden takibindeyim...
  4. albümü bir an önce çıksa da bütün gün son ses kulaklıklarımızda çınlasa artık sesi diye sabırsızlıkla beklenen, myspaceteki şarkıları dinlemenin artık yetmediği, dünyada üzgün olmaya değer ne var diye bağıra çağıra söylenesi şarkıları seslendirendir.
  5. bi arkadaşın zorlamasıyla tanıştım bu kadınla. başta çok da etkilenmedim.
    sonra başka bi arkadaş bu şarkısını yolladı (bkz: aslında bir konu var)
    açıp öylesine dinledim önce. sonra tekrar başa döndü şarkı. sonra tekrar ve tekrar...
    sonra sözlerine dikkat ettim.
    sonra da kopamadım zaten.
    en sonunda da takdir ettim yasemin mori yi..
  1. 1