• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 • görseller

  • yanlış kişiye aşık olmak
  • yanlış kişiye aşık olmak
  • yanlış kişiye aşık olmak
 1. nasıl anlaşılacaktır? bir sabah uyandığınızda yanınızda yatan kişiye bakıp kusura bakma bir yanlışlık olmuş mu diyeceksiniz? ya da aylar, hatta yıllarca arkasından koştuğunuz şahsın yüzünü çevirince "pardon ben sizi biriyle karıştırdım" mı diyeceksiniz? sizin "doğru kişi" niz sonunda birlikte aşkı tüketebileceğiniz kişi mi yoksa?
  yoksa kastedilen imkansız aşk ya da arkadaşımın aşkısın gibi dramatik bir durum mu? eğer öyleyse şunu söyleyeyim,
  doğru kişi olsa aşk olmazdı zaten.
 2. aşk ilahi bir şey olduğuna göre, yanlış kişiye aşık olmak diye bir şey yoktur. en fazla yanlış koşullar içinde aşık olunmuştur o kadar.
 3. doğru kişiye olduysanız zaten aşk, aşklığını kaybeder; sevgiye, alışkanlığa dönüşür. ama yanlış kişiye aşık olduysanız, aşk kendini bulur. siz o'nun yanlış olduğunu bildikçe, gördükçe içinizdeki aşk büyür de büyür, gerçeği göremeyecek kadar kör olursunuz.

  eğer yanlış kişiye aşık olmadıysanız, aşkın ne olduğunu hiçbir zaman anlayamazsınız.
 4. aşk gibi kaldırılması, taşınması zor yükü tek başına sırtlanmaktır.
 5. mavi gözlü birisine aşık olmak la ayni mantıkta ve aynı zamanda mantıksızlıktaki eylemdir. zira aşk tek kişiliktir. karşı tarafın nasil birisi olduğuyla ilgili olarak değişmez sizdeki duygular. aşık olduğunuz insandan daha güzel/yakışıklı + daha iyi + daha hoşgörülü + daha kibar/centilmenler olmasına rağmen niye onlar değil de illaki de o'dur?