merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

yanlış hayat doğru yaşanmaz

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 1. yanlış hayat ne ya. yok öyle bi' şe. hayatı boklaştırıp * suçu tanrıya atmaktan başka bi' şe değildir bu. sadece bir avuntu. olsa olsa bu "doğru hayatın bi takım sikik nedenlere dayandırılarak emo tribinde yanlış yaşanması" olur.
 2. bana biraz zorlama gelen sözdür. her yerde bu tarz şeylere rastlanmakta, sanki biri bir gün demiş ki; ulan bi söz yapıyım, çok süper olsun, hayat felsefem olsun, hatta nesilden nesile aksın. işte tam o anda çıkmış gibi... başkasına çok anlamlı, ya da mantıklı gelir, o ayrı...

  bi de bu tarzda şey var:

  (bkz: eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz)
 3. hayattaki mutlak çaresizliklerin sonuna noktayı koyup kenara çekilmek yerine, asıl doğrunun sonuçlar değil sonuca ulaşmadaki emel ve inanç olduğuyla cevaplanası güzel söz.
 4. yanlış bir meslek seçen ya da seçtirilen birisinin o mesleği doğru icra edemeyeceğini ifade eder. ulan ateist imam mı olur ? ayrıca " ben adama bilezik gibi geçiririm " anlamı da çıkar.