merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• yalnız kalmak
  1. 1

yalnız kalmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bazen sıkıcı, bazen yorucu olan durum. her ne kadar yalnızlık insan için değilse de, bazen ihtiyaç duyarız yalnızlığa.
  2. etrafınızı çeviren onca insana rağmen, o kalabalığı görmezsiniz.sanki siz dünyada yokmuşsunuz, kimse sizi görmüyormuş gibi hissedersiniz o koskocaman kalabalağın arasında boğulurken. var olan aslında yokken, belki de siz yanınızda olmasını istediğiniz kişiyi bekliyorsunuzdur aslında.gelse de keşke o ufak ilgiyi gösterse, bir selam dese, bir gülümsese diye hayaller kurarsınız.
  3. kendini nokta kadar küçük gördüğünde gerçekleşen hadise.zira artık bir cümlenin sonuna gelinmiştir...
  4. herşeye rağmen güzel olan senden hoşlanan insanların kolaylıkla gelebilecekleri ve kültür mantarı olup çıkacağınız ve bir o kadar da masraflı durumdur.
  5. güzel bi günde sizin kanınız kaynarken kalındıysa eğer yalnız, önce durumu anlamazsınız nası ya şimdi ben ben ne yapıcam ne yapsam.. , sonra oflar puflar yine oflarsınız, sonra durumu kabullenir ya ders çalışırsınız (bkz: çaresizlik), ya aslında sizi hiç rahtsız etmeyen dağınıklığınızı toplarsınız yada sözlükte nekadar melankolik başlık varsa hepsini doldurursunuz. (bkz: ben kendimden biliyorum)
  6. sevgilinin birbirimizi biraz daha özleyelim nidalarıyla dibini bulan eylem.
  1. 1