1. her dinleyişinde insana öyle ince bir güç verir ki yalnızlığı falan unutturur. genelde bu çaresizliktir ama neyse hadi.. güçten çok çaresizliği yok etme silip atma isteği belki. kim bi güçsüzü kaldırmak, ona yardım etmek ister ki? kendiyle bile uğraşamayan birine kim el uzatır ki? bi de onca yalnızlığın üstüne elini uzattığın sokak kedileri bile senden kaçıyorsa diğerleri gibi.
  işte tam o an dinlendiğinde bu lanet şeyi ellerini yere öyle sağlam basar ki insan oraya ait olduğunu anlar. bi anlık duraklar sonra yine 'kalkabilirim!' der. tam ellerini uzak ülkelere uzatmışken düşüverir dizlerinin üstüne. hani şu kısa pantolonlar, her düştüğünde dizlerindeki yaralara hoşgeldin diyen kısa pantolonlar. tam kısa pantolonlu yıkımların şarkısıdır..
 2. yalan da olsa sözleri güç verir insana. klibi ve klipte geçen şiirle daha da bir anlamlaşmış şarkı. klibinde geçen şiirin sözleri şu şekildedir;

  "aşkmış hiç olmayan bir tanrıya inanmak
  anlamı olmayan kelimelermiş dualarımız
  elini kesip bacağındaki acıyı unutabilir misin?
  yüzüme yapışmış bu yalanın izlerini hangi makyajla kapatabilirsin?
  bana artık inanmadığım bir güneşi doğurabilir misin?

  ben kaybettiğin sesim
  öldürdüğün melek
  ben o'yum
  içindeki en büyük kayıp
  kalbindeki siyah iz
  yüzündeki sessizlik
  sükûnetle gömdüğün
  metanetle başında beklediğin
  ben artık;
  varım yok oluşundan doğan
  insan dilindeki..."
 3. hem yaralayan, hem de yaraları saran şarkı...

  güçlüyüz ya, kimseyi istemeyiz, ayağa kalkarız bi'şekilde.

  ama dokunmasın isteriz yine, sevmesin başkasını, öpmesin, elini tutmasın ulan ! tutunmaya ihtiyacımız da yok !
 4. hayır, istemem bir başkasını!
  yalnız da ayağa kalkabilirim...
  hayır, dokunma!
  bir başkasına tutunmadan da
  ayağa kalkabilirim...

  keşke hepimiz bu kadar güçlü olabilseydik dedirten sözlere sahip şarkı..başkalarına tutunmadan,başkalarının avutmasına ihtiyaç duymadan acılarla yüzleşebilseydik..yaralarımızı başkalarının koynunda onlara da yalan söyleyerek,onları da acıtarak sarmaya çalışmasaydık..

  bu sabah işe gelirken dinledim bu şarkıyı ve caddenin ortasında hıçkıra hıçkıra ağlamama engel olamadım..sendin tek başına ayağa kalkamayan ama işte bendim dizleri üzerine çöküp ağlayan..ben bununla nası başediceğimi hala bilmiyorum..