merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

yakarım roma yı da yakarım

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. çok eski bir kenan doğuluşarkısı.
    yakarım romayı da yakarım ben
    bulurum seni yine bulurum... şeklinde devam eder. (o kadar eski ki az önce çeliğin söylediği iddia edilmiş bile olabilir tarafımdan...)
  2. kenan doğulu'nun uzun saçlı olduğu zamanlar söylediği bir şarkı. o zamanlar güneş şeklinde bir kolyesi vardı, heryerde onun şeklini görürdük. hatta bir klibinde çölde kuma çizmişti. belki de o klip bu şarkının klibiydi (tam olarak hatırlamıyorum).
  3. kenan doğulu'nun mülayim olduğu zamanlarda yaptığı bir şarkının sözleridir. kendisi,depremde büyük zarar gören dinar'da güzel bir şarkısına güzel bir klip çektikten sonra logaritmik olarak sapıtmış ve kendini türkiye'nin en yakışıklı erkeği gibi görme hissiyatı edinmenin akabinde bu hissiyatı söylediği şarkılara da bol bol yansıtmıştır.
  4. bundan önce viyanayı, venedik'i, londra'yı ve istanbul'u yakan doyumsuz insanın 'ulan neron yaktı ben niye yakmayayım'diyerek roma'ya doğru giderken söylediği cümle.