• atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. bir tv bir de radyosu olan yavru vatan üniversitesi. sahibi suat günseldir. alt yapısı, kütüphanesi, spor salonları vs ile şaşırtıcı derecede iyi bir üniversitedir. iletişim fakültesinin alt yapısı ise türkiye'de birçok ulusal kanalda yoktur.
  2. zamanında orada okuyan arkadaşlarımı ziyaret etmek için gittiğimde bizzat gezip gördüğüm üniversitedir.kampüs oldukça modern idi.kütüphaneside gayet güzeldi.

okuyan arkdaşlarımın anlattıklarından çıkardığıma göre hocaları geri kafalı hemde çok.mimarlık gibi yaratıcılık isteyen bir bölümde bile tekdüze projeler aa alırken sıradışı ve ilginç projeler kabul bile görmüyor.(bkz: antoni gaudi)

öğrenciler ise bildiğiniz ydü öğrencileri.şekilci,tek önemsedikleri kıyafetleri olan,kültürden sanattan zerre haberleri olmayan yaşam formları.tabiiki gerçekten dört dörtlük öğrenciler var,elbet var yok değil.ama benim gördüğüm öyleydi.

haa birde unutmadan ekliyim okul sahibinin oğlu sık sık ferrarisiyle kampüse gelip piyasa yapıyor.(bkz: ferrari 360 modena)
  3. yeni yeni atılımlar gerçekleştiren, ancak bir sürü eksiği bulunan üniversitedir.tanıtım cd sini izlediğimde gözlerime inanamamıştım. "vay bee güzelmiş" demekten kendimi alamamıştım. ne de olsa koskoca olimpik yüzme havuzu vardı, 40 dan fazla kafe, çarşı merkezi, sosyal aktivitelere önem veren bir zihniyet... tabi bunların hiç biri hayal ettiğim gibi çıkmadı. yüzme havuzu tadilattaydı ve ancak bir seneye bitirebildiler.kafeler chicken house, anfi kafe,kütüphane kafe ve eğitim sarayı'ndan ibaretti. anladığım kadarıyla yurtlardaki kantinleri de kafe olarak nitelendirmişler ve bize yutturmuşlardı. çarşı merkezi denilen yer küçücük bir marketti; çoğu zaman sebze bile bulunmuyordu.sosyal aktiviteler ise hak getire.fitness a gideyim ne de olsa ücretsiz dedim. fitness ücretsiz ancak sağlık raporu için 80 ytl lütfen dediler.
    yurtlar da ayrı bir problemdir. size yurda girişte verilen hasarlı eşyaların parasını çıkarken cebinizden vermek durumunda kalabilirsiniz. yurttaki eşyalar sanki antika değeri taşıyor o yüzden pazarda 2 ytl ye satılan uyduruk bir çöp sepetinin değeri orada 15 euro oluyor. okul yurtlarında kalacak olanların dikkatine...
    buradan yakın doğu üniversitesi yurtlar genel müdürlüğüne sesleniyorum.yatırın artık depozitomu 1 ayı geçti. yazıktır günahtır.
  4. yurt depozitomu neredeyse 2 aydır ödemediği için kendisine buradan tekrar seslenme ihtiyacı duyduğum üniversite. santralde ordan oraya bağlayarak geçiştireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. ödeyin artık ya cimriliğin lüzumu yok.
  5. 3 senedir okuduğum ama bir türlü alışamadığım ne yazık ki bahar şenliğinin yapılmadığı güzide okulum
  6. eğitim sarayı ile kütüphanesinin tuvaletlerinde çoğu zaman tuvalet kağıdı ve sabun bulunmayan üniversite.kötü kokuda bonus olarak geliyor.
  7. her işin başa düştüğü bir üniversite olduğundan tuvalet kağıdı bulamadığınızda yapacağınız şey, tuvaletteki dolapları karıştırıp temizlik malzemeleri arasından bir top tuvalet kağıdı almaktır.
  8. okulun içinde güvenliklerin park cezası yazmaya başladığı ve sen polis değilsin nasıl ceza yazıyosun sorusuna burası özel mülk yazarım ben cezayı diyerek beni dumura uğratan pek şeker okulum

edit:efendim sadece uyarı kağıdı bırakıyolarmış sileceğe ama 3 uyarı 1 ceza dediler bunuda deniycez yakın zamanda
  9. son beş yıldır ilk kez konser organizasyonu düzenlemiş üniversite. bu bağlamda dolapdere big gang veteoman konser vermiştir. marlboro nun sponsor olduğu konserde, 10 talihli öğrenci çekiliş sonucu formula 1 i izlemek için istanbul a uçmuştur.
  10. eski dandik halinden iyice uzaklaşan ve kktc ve kıbrıs rum kesimi dahil kıbrıs adasının en iyi üniversitesi olmuş marlboro flavour f1 party ile teoman ve dolapdere big gang konserlerine ev sahipliği yapmış okunası üniversite!!!