merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 4

yaşça büyük birine aşık olmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. yaşça büyük derken kastedilen yaş farkı <=10 ise çok da sorun olmayacaktır ama yaş farkı 15'ten büyükse olabilirliği zorlayan durum. hadi karşıdaki de razıysa "el gün ne der kaygısı" devreye girer. tabi bunu yaşayanlar şunu da yaşadı:

(bkz: platonik aşk)
  2. bu genelde orta okulda , kızların başına gelen bi hadisedir.nedeni ise o dönem popüler olan pop yıldızlarıdır.o dönemler geçer , olgun erkek sevme dönemi başlar..o da geçer/geçebilir ve çoğu platoniktir.
  3. yaşça büyük olan insanın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak duruma verilen tepkinin değişceği hadise.ha bu duruma tepki verilmeli midir verilmemeli midir o apayrı bir tartışma konusu ama sonuçta iki taraf da halinden mutluysa üçüncüye ne düşer bunu üçüncü bilmelidir...
  4. kızları çok fazla kasmayan, genelde erkekler için daha uğraştırıcı olan durumdur.
  5. yaş farkı fiziksel olarak ilişkiyi bloke edecek kadar büyük değilse, çok belirgin fayda ve zararı olmayan bir durum.
  6. bir kız için son derece tehlikeli iken bir erkek için oldukça eğlenceli ve deneyim kazandırıcı bir eylemdir.
  7. benden istediği kadar büyük olsun aşığım işte.düşünüyorum da ilk aşkım benden 5 yaş büyük diye ne gözyaşı dökmüştüm.bütün arkadaşlarım ''ne kadar yaşlı''demişlerdi.oysa ben 15 o ise sadece 20 yaşındaydı.bir sonra ki tam 10 yaş büyüktü benden.herkes ''yuh artık'' dedi.ben yine üzüldüm zaten olmadı.artık tesadüf mü deriz başka birşey mi bilmiyorum ama son ve en büyük aşkım da benden epeyce büyük hemde tam 15 yaş.ilk başta kafama çok taktım ama artık düşünmüyorum ve biliyorum ki benden 35 yaş büyük olsaydı da yine en büyük aşkım olurdu.kır saçlarını seviyorum,gözlerinin kenarında belirmeye başlamış kırışıklıklarını,başından geçenleri,tecrübelerinin vermiş olduğu olgunluğunu.herkesin ''baba şefkati''sandığı şey değil bu.çünkü pek az kişinin yaşayabildiği bir baba-evlat ilişkisi yaşıyorum babacığımla.aşkımın şefkatine ihtiyaç duymuyorum ,sadece sevsin beni.ben daha küçücük bir kızken o başlamış gönül işlerine.mutlu olamamış belki bunca zaman benim büyüyüp onu bulmamı beklemiştir.hem böyle düşünmek mutlu ediyor insanı.o bu yaşa kadar beni bekledi ben de çıkıp geldim işte.
  1. 4