• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. bu yazın türünde kullanılan kurallar aynıdır,kişiye göre değişmez.her yazar kişi böyle bir yıllık yazısına sahiptir ve benzer bir yazı kesin yazmıştır.
    format şudur:
    yazının başında yazı verilecek arkadaşın ne kadar muhim bir dost olduğunu anlatabilmek için dostlukların zor kazanıldığı ve çok önemli olduğu vs. geyikleri döner, ortalara doğru sayılamayacak kadar çok(!) olan anılardan dem vurulur, sonunda ise nokta atışı yapılır kendine iyi bak,dilediğin gibi yaşa temennileri safsata halinde yazıya eklenir son dakika golü olarak da yazı sırıtkan bir ifadeyle arkadaşa elden iletilir.
  2. yazarların sözlükte birbirleri hakkında yazdıkları girilerden pek farklı formatta olmayan format
  3. sevgili x, seninle ilk defa y sınıfında tanıştık. z hocamızın sınıfında (bir iki zarf) (aktivite adı) yapıyordun ben de (iki insanı birleştiren aktivite adı) yapmıştım. şu t zaman içinde neler yaşamadık ki senle. (birkaç aktivite adı). hatta bir kere (komik bir olay) olmuştu (isteğe göre smiley veya sempatik gülüşme efektleri). aslında buraya sığdırılamayacak kadar olay geçti aramızda (bunu bir erkek kıza yazıyorsa durulur, birkaç saniye düşünülür). bu kadar olaydan sonra nasıl unutabilirim ki seni. şu t senede en iyi arkadaşlarımdan birisi oldun (x tarafından belirtilen kelime sayısına ulaşılsın diye bazı tekrarlamalar yapılır). sana a,b,c dilerim. kendine iyi bak... (kritik üç nokta)
  4. sevgili yıllık yazısı formatı,

hepimizin aşina olduğu bir formatsın. senelerin öğrencisi olmanın verdiği görmüş geçirmişlikle, hepimizin en azından birkaç sayfa boyunca da olsa edinmişliği vardır seni. yoksa bile görmüşlüğü, okumuşluğu vardır. hiç okumamışsa işte şu an okuyor. yıllar geçse de kopulmaz, insan yazarken duygulanır, sözler verilir, çokça tanımadığın kişilere yazarken boş kalmasın diye gereksiz özellikler eklemek zorunda kalırsın. satırlarıma burada son verirken seni hep seveceğimi bilmeni isterim.

dostun, mavio
  5. ''bu yazı arkadaşlığımızın sonu değil, birlikte adım atacağımız süper bi hayatın başlangıcıdır.''

bu cümleyi yazan 100 lise son sınıf öğrencisinden %38'inin hayatı dersane yollarını aşındırmakla, %12'si üniversiteyi kazanıp bir daha lise arkadaşı falan bilmeksizin vizeymiş-finalmiş kafayı yemekle, %25inin baba-amca yanında çalışmaktan sıkıntıdan kendisini sikip soyunmuş bir şekilde koşmakla geçmiştir. geri kalan %25'inden haber alınamamıştır. yökten umudu kesip bulgaristan, azerbeycan v.b ülkelere tıp okumaya gittikleri varsayılıyor.

ayrıca genelinde %90'ı birbirlerini mezuniyet gecesinden sonra birbirlerini bir daha hiç görmemiş.

ne birliktesi canım benim? hadi onu da geçtim hangi süper hayat arkadaşım? şurda final haftası halsizlikten kafayı yemek üzereyken son nefesimle sana küfür etmek istemiyorum. şaadet getiririm o son nefesle ben. daha hayırlı.
  6. sevgili hede;

--bu kısımda nerde, nasıl tanıştığınız anlatılacak.(esprili bi şekilde anlatılırsa daha şahane olur.)

--birlikte yaşanmış bikaç olaydan bahsedilecek.(yakın arkadaş değilseniz biraz sıkışabilirsiniz ama çok da şahane bi olay olması gerekmez ki.mesela tabu oynamışsınızdır sadece bi kere, aman da ne güzel oynuyorsun dostum sen öyle, ehehe nede çok eğlenmiştik değil mi gibi ayrıntılarla süsleyip tüm zamanların en eğlenceli etkinliğinde bulunmuşunuzcasına ballandırabilrsiniz.)

--buraya bazı birtakım övgüler, pohpoh sıfatları..(dikkat: ne kadar abartırsanız o kadar memnun edici bi yıllık olacaktır.)

--seni öyle seviyorum, şöyle süper adamsın, böyle de unutmayacağım asla.. gibi bi final cümlesi.eh artık bağlayın, yeter.

--çok arzu edilirse final burda "boğaziçi'nde görüşürük!" , "beni unutma demiyorum, hep birlikte olacağız ki!" vb. pis bi şekilde de yapılabilir.

buraya isim
    (sonuna hödö'n gibi olacak bi ek getirilebilir, ne biliyim efendim bi takma isim yazılır falan, biraz çoşmak serbest)

not: bide herkesinkini son güne bırakıp, bunları seri üretime geçmiş bi şekilde yapma zorunluluğu vardır.aman diyim onu unutmayın.
  7. ilkokulda yazılıyorsa "bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim" ibaresiyle başlaması olmazsa olmazlarındandır.