• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. mezun olan arkadaşların sizden istediklerinde üstüne uzun uzun kafa patlattığınız, oturup onca seneyi düşünmenize, toparlamanıza ve illa ki yalakalık yapmanıza neden olan yazılardır
  2. tam sınav zamanına denk geldiği için sıkışık zamanlarda yazılan ve genelde yazarın içine sinmeyen eserlerdir. 7 yılı bi paragrafta nası anlatayım şimdi diye stres olunur üstelik. bi de bazı türleri vardır, okuyunca ağlar insan.
  3. çoğu zaman "ay nasıl geçti x yıl" ya da "beraber içtiğimiz o geceyi nasıl unuturum" şeklinde olan şey.
  4. bazı çevrelerde write-up olarak da adlandırılan, ne kadar samimi bir insana yazılıyorsa bir o kadar yazımı zorlaşan, bazen de bir anda geliveren şak diye yazılan, her okunduğunda insanı başka yerlere götüren yazı çeşidi
    bir de sözlüğü yıllığa çevirmek eylemiyle sözlükte yıllık yazısı yazmak vardır ki buna da nickaltı giri adı verilmiştir
  5. msn'den alınanlar yıllık yazısı sayılmazmış ve yıllık yazısında koca kıçlı, senden bi halt olmaz gibi söylemler yakışık almazmış...kutsal emanet'in yalancısıyım... bir de gece 5'te yıllık yazısı yazılmazmış, bunu da kendim tespit ettim.
    (bkz: ben bugün bunu öğrendim)