merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

yüzde 90 a varan indirim

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bir sezonun bittiğine işaret eden slogandır.

%90 indirimine varan ürünler ise genelde giyilmeyecek tarzda, tasarlayanın zihniyetini sorgulatandır. bunların birçoğu %50 ye ancak varabilir.
  2. %1'lik indirimdir. sonuçta o da bir şekilde %90'a varacaktır. %89 kalmıştır çok fazla büyütmemek gerekir.

tamamen, algıda yanılgı yapmaya çalışan çük kafalı kendini zeki zanneden pazarlamacıların taktiğidir. ha çoğu da yutuyordur o ayrı* indirim oranın neyse onu söyle kardeşim terbiyesizlik ama senin yaptığın. ne hakkın var annemi kandırmaya. tamam biraz saf olabilir biraz ama...
  3. normalde 150 liraya satılan malların nasıl olup da 10 liraya satıldığını hayretler içinde gördüğünüz kampanyalardır. adam bu fiyatta bile kar ediyor diye düşünürsünüz ki normalde elde ettiği karı düşünmek bile istemezsiniz.
  4. dandık bir üründe %90 indirim yapıp diğer ürünlere %40- %50lerde indirimler yerleştiren markaların reklam aracı slogan.
    kadınlarımız bunu yemese de daha ben %90i görüp de mekana dalmayan görmedim.
    tüketim çılgınlığı kadar insanları sarhoşlaştıran bir şey yoktur herhalde. o kafa bambaşka bir şey.