• görseller

    • yüzü çirkin ama fiziği güzel kız
  1. "ben dişinin alık, çevik ve ahlaksızını severim" sözünü benimsemiş bünyeler için sorun yaratmayacak hatun olma potansiyelindedir, alıklık ve ahlaksızlığın suratla hiç bir ilişkisi olmaması ve çevikliğin de vücuttan gelmesi ile birlikte taşlar yerine oturur, ilk iki özelliğin de bulunması halinde belli bi miktar alkol ve karanlığa yakın loşlukta ya da yüzün görülmeyeceği pozisyonlarda eğlenceli saatler, günler vs. abazan kişiyi bekler.
  2. abazan lise gençliği muhabetlerine 'la bunun kafasına kesekağıdı geçirip...' şeklinde tanımlanan dişil birey.bazen onların da insan evladı olduğu,güzelliğin değişken bir kavram olduğu unutulur.
  3. yüzlerinde genel güzellik normlarını yakalayamamış fakat fiziklerinin güzelliği konusunda hem fikir olunan kızlardır. fiziği yüzden ayıran bir zihniyeti incelemek gerekirse, kızımızın hangi özelliklerine kitlendikleri aşikardır. halbuki çekici olan uyum değil, uyumsuzluktur. ayrıntıları fark edememektir gerisi. ayrıntıları fark edemiyorsanız zaten, güzeli başka bir güzelden ayıranı özelliği de göremiyorsunuz demektir ki çirkinleri es geçtiğiniz gibi, güzelliğe de yazık edersiniz.