merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

yürürken öndeki kızın götüne bakmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bence piçliktir. ayıptır. popoya göz dikmektir. bunu yapan dövülesidir, gebertilesidir. utanması gerekendir. ben utanırdım.
  2. başka bir yerde, annesine, kız kardeşine veya sevgilisine de aynı şekilde bakılabiliyor olmasının rahatsızlık verip vermeyeceğini düşünmesi gereken şahıscığın davranışı!..

(bkz: edep yahu)
  3. bunu yapan erkeğin, ailecek film izlerken babasına çaktırmadan filmdeki yakışıklıyı kesen kızdan farkı yoktur.
  4. gözler bile agır gelir bazen yol uzadıkça işte o an önünüzde güzel ve biçimli bir göt edayla yürüyorsa minübüs gibi yetişir imda da, iyidir hoştur, kararında...
  5. erkekler için bi nevi reflekstir. o göz illa göte kayar. erkeğin fıtratında olan bir durumdur. terbiyesizlik, öküzlük ya da abazalıkla ilgili bir durum değildir. erkek burda kırmızıda geçen arabaların plakısının fotoğrafını çeken bir makine gibidir. doğası gereği bunu yapar. illa kötü niyet aranmamalıdır. normal bir erkektir o.
  6. bir beyefendinin kaslı kıllı ve sivilceli fındık götüne bakmaktansa yusyuvarlak, dolgun, daracık pantolonun içine sıkıştırılmış, bir sağa bir sola sallanan hanım götüne bakmakdır. ötekisinden evlâdır. kadrajda bir göt var ise o göte bakılır efenm. tabiidir. kimsenin anası bacısı da kutsal değil. bu kadar büyütmenin alemi yok. benimkiler de değil. zamanında birisi benim anama da baktı, hatta sikdi, ben oldum. siz farklı şekilde mi oldunuz??
  1. 1