1. düşüncelerime göre windows 7 den kötü olacak işletim sistemidir bu,
    microsoft hep bi kötü bi iyi gitti şimdiye kadar,
    98 devrim di 2000 ( windows me ) kullanan hiç görmedim, xp devrim oldu yeniden ama vistaya söylenmeyen kalmadı, w7 de pek sevildi w8 yine batıracak gibi.
    microsoft umarım bu tezi çürütüp bi tarafıma sokar da mutlu mesut kullanırız 2012de yazılımıdı.
  2. ms abilerimizin yok vista ara sistemdi yok windows 7'i sarhoş iken yaptık ama sevdiniz derken dakika başı işletim sistemi çıkarmalarının önüne geçilemeyecek olmasının göstergesidir.
    neden biraz güvenilirliğe yönelip bir sisteminin arkasında durmuyor? neden her şehirde yeniden aile kurup terkeden babalar gibi davranıyor? biraz ubuntu gibi debian gibi sistemler yapsın, sözünde dursun, insan olsun.
    ha bir de belki duyulur; f1 tuşunu bir işe yaratsın adam gibi destek versin.

(bkz: linux'a geçmek)
    (bkz: canım ubuntu)
  3. yarın ya da öteki gün çıka şaşırmayacağım işletim sistemidir. user friendly adlı web çizgi dizisinin bir bölümünde open source gücü microsoftu basar ve bill gates'i bir odada sıkıştırır. teslim ol çağrılarına bill'in verdiği yanıt: "never! we have a great internet connection and all the development tools we need! we can produce the next incarnation of windows without leaving this room."
  4. microsoft'un windows 7 ile başlattığı geri dönüşün artık terkar ileri gittiğinin göstergesidir.
    büyük ihtimalle microsoft'ta itü sözlük aracılığı ile öğrenmiştir windows 8 diye bir işletim sistemi çıkaracağını.
    windows 8, windows 9 derken 95,98 gibi sayılara tekrar ulaşması ve sonrasında geri dönüş gibi bir aptallık yapmamasını bekliyoruz biz windows kullanıcıları.
    ayrıca; ülkemizde "vindovs eyt" diye okunarak ne kadar iyi ingilizce bildiğimizi de gösterebileceğiz.
    microsoft sen nelere kadirsin.