• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 1. rod stewart şarkısı olmayan, percy sladge e ait, michael bolton ve ray charles ın da yorumladığı muhteşem balad.
 2. başrollerini andy garcia ile meg ryan'ın paylaştığı, 1994 yapımı, andy garcia'nın seven vefalı bir erkeği çok başarılı oynadığı tekrar tekrar izlenesi duygusal film.
 3. filmde meg ryan alkolik bi anneyi oynuyor. açıkçası film 94 yapımı olmasına rağmen daha bugün izledim. bugüne kadar da meg ryan'ı hep aşk olayında kazık yemiş, kazara tanıştığı erkeklerle tutkulu aşk yaşayan, elini kolunu koyacağı yeri bilemeyen bi kadın olarak tanıdım o çıtır çerez duygusal komedi filmlerinden. kadın zaten minyon tipli, 94 yılında da ciddi anlamda gençmiş. iki çocuğa sahip bi anneden ziyade, rock bara takılan yeni yetmeler gibi duruyordu filmde. hatta bunun farkına vardıktan sonra rol yaptığını düşündüm ve filmde onun konuştuğu sahnelerde aklımdan sürekli onun o anda rol yaptığı aklımdan geçti. oturtamadım bi türlü role.. ulan zaten biliyorsun rol yaptığını, rol yaptığını düşündüm de ne demek diye düşünenler için de şunu diyeyim; herkeste olduğunu tahmin ediyorum. film izlerken hiç kimse "lan bunlar rol yapıyo esasında. şimdi şu iki sahne arasında mola vermişler, yemişler, gülmüşler.. ama biz o sahnede ağlıyoruz" diye düşünmemiştir. işte bu filmde o kadını izlerken soyutladım filmden onu.

  her neyse... şunu söylemek istiyordum aslında. film farklı bi taraftan anlatmış ailevi bi sorunu. genelde bokluk çıkaran hep babadır. içer, eğlenir, aldatır, döver, söver, kovar... ama burda anne yapıyor bunları. hani hep babanın açıklarını kapayıp, fedakarlık gösteren anne... o yüzden izlemek gerekir diye düşünüyorum. andy garcia mükemmeldi gerçekten. evvelinde pek çekici gelmez idi bana ama bu filmdeki doğallığıyla gözlerim doldu defalarca.

  milletin belki de defalarca izleyip tükettiği filmleri sonradan izleyip böyle yorumlar yapınca da garip hissediyorum kendimi. oha yeni mi izledin diyeceklermiş gibi geliyor. neyse kaç yapımı olursa olsun, eğer benden sonra sadece izlememiş 1 kişi varsa dünyada, ben konuşurum o film hakkında arkadaşım. bu böyledir.
 4. percy sledge, michael bolton, ray charles gibi pek çok şarkıcının yorumladığı pek hoş şarkıdır bu.

  when a man loves a woman
  can't keep his mind on nothing else
  he'll trade the world
  for the good thing he's found
  if she's bad he can't see it
  she can do no wrong
  turn his back on his best friend
  if he put her down

  when a man loves a woman
  spend his very last dime
  tryin' to hold on to what he needs
  he'd give up all his comfort
  sleep out in the rain
  if she said that's the way it ought to be

  well, this man loves a woman
  i gave you everything i had
  tryin' to hold on to your precious love
  baby, please don't treat me bad

  when a man loves a woman
  down deep in his soul
  she can bring him such misery
  if she plays him for a fool
  he's the last one to know
  lovin' eyes can't ever see

  when a man loves a woman
  he can do no wrong
  he can never own some other girl
  yes when a man loves a woman
  i know exactly how he feels
  'cause baby, baby, baby, you're my world