• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. rod stewart şarkısı olmayan, percy sladge e ait, michael bolton ve ray charles ın da yorumladığı muhteşem balad.
  2. başrollerini andy garcia ile meg ryan'ın paylaştığı, 1994 yapımı, andy garcia'nın seven vefalı bir erkeği çok başarılı oynadığı tekrar tekrar izlenesi duygusal film.
  3. filmde meg ryan alkolik bi anneyi oynuyor. açıkçası film 94 yapımı olmasına rağmen daha bugün izledim. bugüne kadar da meg ryan'ı hep aşk olayında kazık yemiş, kazara tanıştığı erkeklerle tutkulu aşk yaşayan, elini kolunu koyacağı yeri bilemeyen bi kadın olarak tanıdım o çıtır çerez duygusal komedi filmlerinden. kadın zaten minyon tipli, 94 yılında da ciddi anlamda gençmiş. iki çocuğa sahip bi anneden ziyade, rock bara takılan yeni yetmeler gibi duruyordu filmde. hatta bunun farkına vardıktan sonra rol yaptığını düşündüm ve filmde onun konuştuğu sahnelerde aklımdan sürekli onun o anda rol yaptığı aklımdan geçti. oturtamadım bi türlü role.. ulan zaten biliyorsun rol yaptığını, rol yaptığını düşündüm de ne demek diye düşünenler için de şunu diyeyim; herkeste olduğunu tahmin ediyorum. film izlerken hiç kimse "lan bunlar rol yapıyo esasında. şimdi şu iki sahne arasında mola vermişler, yemişler, gülmüşler.. ama biz o sahnede ağlıyoruz" diye düşünmemiştir. işte bu filmde o kadını izlerken soyutladım filmden onu.

her neyse... şunu söylemek istiyordum aslında. film farklı bi taraftan anlatmış ailevi bi sorunu. genelde bokluk çıkaran hep babadır. içer, eğlenir, aldatır, döver, söver, kovar... ama burda anne yapıyor bunları. hani hep babanın açıklarını kapayıp, fedakarlık gösteren anne... o yüzden izlemek gerekir diye düşünüyorum. andy garcia mükemmeldi gerçekten. evvelinde pek çekici gelmez idi bana ama bu filmdeki doğallığıyla gözlerim doldu defalarca.

milletin belki de defalarca izleyip tükettiği filmleri sonradan izleyip böyle yorumlar yapınca da garip hissediyorum kendimi. oha yeni mi izledin diyeceklermiş gibi geliyor. neyse kaç yapımı olursa olsun, eğer benden sonra sadece izlememiş 1 kişi varsa dünyada, ben konuşurum o film hakkında arkadaşım. bu böyledir.
  4. percy sledge, michael bolton, ray charles gibi pek çok şarkıcının yorumladığı pek hoş şarkıdır bu.

when a man loves a woman
    can't keep his mind on nothing else
    he'll trade the world
    for the good thing he's found
    if she's bad he can't see it
    she can do no wrong
    turn his back on his best friend
    if he put her down

when a man loves a woman
    spend his very last dime
    tryin' to hold on to what he needs
    he'd give up all his comfort