merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

voleybol oynarken topa sürekli ayakla vuran erkek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. özellikle yazın plajda voleybol maçı yaparken karşılaşılan durumdur. gelen her topa ayağı yada kafası ile vurmaya çalışarak sizi deli ederler. sanki elle vurmak yasak.
  2. üzerinde kot pantolon vardır, gözünde güneş gözlüğü. yaptığı her sikindirik vuruş sonrası bozuntuya vermeden "ahah çok eğleniom" imajı vermeye çalışır ama yer miyiz lan biz?
  3. şunu demek ister ;

yhhaaa gönlünüz kırılmasın diye oynuyorum, çok istediniz illa gel oyna diye. yoksa erkeğim ben, futbol adamıyım, böyle kız oyunları bana göre değil. ama ne yapalım popüleriz, arkadaş hatrı dedik, zorla oynuyoruz işte.

yani hallerinden tavırlarından bana öyle gelmiştir hep. belki de öyle değildir.
  4. voleybol kurallarının açığından yararlanan erkektir. topa arada sırada -zorda kalınca- ayak vurmak yerine gelen topların %90 kadar büyük bir oranını el, kol dışında bütün uzuvlarıyla karşılarlar. kızlar tarafından ilgi görmek yerine antipati toplarlar halbuki. ıslak odunla dövülesi tiplerdir.
  1. 1