• isle of dreams
  • görseller

• vicks
    • vicks
    • vicks
  1. kokusu her ne kadar kötü olsa da her derde deva krem...ve bu krem yaşlılar tarafından en çok benimsenen şeylerden biridir..burun tıkanıklığına,başağrısına,soğuk algınlığına,boyun,kol ve bacak ağrılarına kısaca her şeye iyi gelen şey...kaç gündür geçmeyen ve her türlü kas gevşetici jelleri kullanan ama hiçbir fayda görmeyen biri olarak söylüyorum ki,şuanki rahatlığımı vicks e borçluyum...bolca sırtınıza veya kolunuza sürün sonra da bir güzel sarın...sonradan çıkan bütün kas gevşetici jelleri altüst edip geçiyor..mucidine minnet borçluyum!türk milleti olarak bütün ilaçları ecza dolaplarından atıp sadece bunu kullanalım derim ben,hep ekonomik hem yararlı
  2. halk arasında vikis şeklinde telaffuz edilen, ve her derde deva olduğu efsaneleriyle ünlü merhem.

-ya benim çocuğun burnu hep tıkalı
    -a a! vikis sür geçer. benim komşumun da böyleydi geçti.
    -geçer diyosun yani
    -geçer tabi. kaynımın kulakları iltihaplanmış. vikisle yorganın altına girmiş. buharı iltihabını sökmüş.
    -alla alla (ağzı yayarak)!
    -tabi ya. bizim komşunun yakın akrabası ölmüş de gömmeden önce vikis koklatmışlar dirilmiş.
  3. soğuk algınlığı, grip, baş ağrısı ve bilimum vücut feryatlarının dindirilmesinde yardımcı olan yegane aparat. su ya atılır, kaynatılır ve koklanır.

-içmeyiniz efendim, ürünümüz koklamalıktır.
  4. yaz aylarımızın kabusu olan sivrisinek ısırıklarına birebir çözüm.*

efenim kolunuzu bacağınızı sivrisinek mi ısırdı?? sürün vicksinizi üstüne ne kaşınma isteği kalıyor ne şişlik ne kızarıklık.

(bkz: tecrübeyle sabit)
  5. müthiş bir kokusu vardır. hatta teyzemlerin evinde kokladıktan sonra, ağrım sızım olmadığı hâlde gittim eczaneden aldım bi kutu. sırf zevk olsun diye. şimdi ara ara açıp kokluyorum. mentollü sigara, mentollü selpak, mentollü olips ve vicks. oh yeah.
  6. tanım: her derde deva olduğunu türk milletinin kanıtladığı merhem...
    kullanımı: eğer gripseniz yatmadan önce göğsünüze ve sırtınıza anne elleriyle sürdürün ve üzerine de gazete kağıdı (evet yanlış okumadınız gazete kağıdı!) koyduktan sonra artık t shirt, pijama ne giyiniyorsanız giyinin ve yorganın altına girin. burun deliklerine de hafifçe temas ettirdikten sonra öylece yatın yatağa. uyuyamıyorsanız da dinlenin!..
    "ay vallahi ertesi sabaha hiçbir şeyi kalmıyor bizim oğlanın!" annem...