1. "beleş" olayına dikkat çekmek lazım. uygulama operatörü kullanıp arama yapmanızı önlüyor ama internet bağlantınızı kullanıyor bu sefer de... eğer kotanızı aşarsanız yine ve maalesef operatöre fazlasıyla ödeme yapmak durumunda kalırsınız. viber'le internet üzerinden görüşme yapıldığından ses cam gibi denebilir, skype'deki kayıt zorunluluğunun olmaması da güzel, yüklediğiniz an aktivasyon mesajından sonra emrinize amade. ama viber'in karşı kullanıcıda da olması gerekiyor.
 2. mükkemmel bir uygulama. eger iphone internet paketi ile birlikte aldıysanız telefon görüşmeleri için boşuna para vermek zorunda kalmıyorsunuz. çok fazla da internet kullanımı yapmıyor konuşma esnasında. yakınınızın sesini sanki yanınızdaymışcasına duyabiliyorsunuz. her iphone sahibinin sahip olması gereken bir uygulama. şu anda zaten us applestore da 2 numarada. daha fazla birşey söylemeye gerek yok sanırım.

  arasıra kesiliyor ama kendisini daha bir haftadır kullanıyor olmama rağmen hattı kesildiğinde

  "bana viberimin bir oyunu mu bu" diyerek çilekeş hayatıma dem vuruyorum.
 3. efenim indirdik, denedik.
  şöyle kötü bir yanı var ki arayan kapamıyor. 'yeter lan kapa şunu' diyemiyorsun. samimiyetinin olmadığı insanlar arıyor. samimiyetinin olmadığı insanla ne bok yiyorsun diyeceksin. adam ' viber de gördüm bi halini hatrını sorayım' diyerek öttürüyor telefonu. sen de beleş mezar bulsan atlayacaksın demek istiyorsun, olmuyor.
  efenim sildik, rahatız.

  iğrenç program.
 4. continue tuşuna bastığında herhangi bir etki goremeynlerin "cydia" üzerinden push doctor adli yamayı yüklemeleri gerekmektedir. bunu yukleyen bünye viber continue button sorununu çözmenin hafifliğine kavuşmaktadır
 5. gsm operatörlerine göre çok daha net ve berrak konuşma sağlayan iphone uygulamasıdır.daha android ve blackberry için çıkmamıştır.liste güncellemesini biraz geç yapsada kullanışlı ve mükemmel bir uygulamadır.beleş konuşma işte.sadece ses ilettiğinden çok kota yemez(türkcell 100 mb internet paketi kullandığımdan biliyorum,kotayı aşmadım geçen ay)
  eğer yakınınızda wireless noktası varsa tadından yenmez.o derecedir yani.
 6. skype'ın alternatifi olarak çıkmıştır. başlangıçta telefon numaranızı isteyip içinde 4 haneli bir rakam olan bir sms gönderiyor ve tekrar programa dönüp o kodu girdikten sonra uygulama açılıyor. numarayı başına sıfır koymadan yazın. sunucularındaki yoğunluk sebebiyle artık numarayı hemen göndermiyor. hatta hiç göndermediği de oluyor. gelene kadar deneyebilirsiniz.
 7. android işlem sistemi için de dün itibariyle beta kullanıcılarına davetiye dağıtmaya başlayan, yani pek yakında androidte de görmemizin mümkün olacağı güzide uygulama.

  editus pollicis longus: artık android markette kendileri!
 8. 1 aydır beta sürümü yüklü olduğundan kullanamadığım, bu gece tesadüfen android için resmi sürümünün çıktığını öğrenip hemen eskisini silip android market'ten yenisini indirip kurduğum uygulama. 30 saniyeye kalmadan da sms ile şifremi gönderdi.

  an itibariyle android telefonumdan ablamların iphone telefonu arayarak denedim. iphone'un bulunduğu yerdeki wi-fi bağlantısı kötü olduğundan ses sık sık gitti.

  zaten ekranda yazıyor;

  network quality: poor
  network quality: average
  network quality: excellent

  diye.

  yalnız iphone'da bu yazmıyor bildiğim kadarıyla. eğer kalite "poor" yani kötü yazıyorsa hiç boşa kasmayın derim. zaten diğer iki seçenek doğal olarak rahat konuşturuyor.

  her halukarda viber, android telefonlarda kullanılan tango ile kıyaslanmaya gerek duyulmayacak kadar iyi durumda.

  tango'da android <-> android deneme fırsatı bulamadım fakat android <-> iphone görüşmesi çok kötü.

  zaten bu gece viber'ı tesadüfen öğrenme sebebim de tango oldu. ablamlar tango'yla beni aramış fakat benim telefon hiç çalmadı. aynısı da ben ablamları arayınca olmuş; telefonları hiç çalmamış. bu nedenle "ne oldu bu viber'ın hali" diye düşünerek aradığımda öğrendim viber'ın çıktığını.*

  neyse şimdilik tek sıkıntı viber'ın sol üst köşede, yani bildirim ekranında mor rengiyle sürekli aktif kalması. sanırım bu uygulamanın uyanık kalması için tek yol. fakat sürekli açık kalmasında (görüşme haricinde) batarya tüketimi ne olacak şimdilik belli değil.