1. ibrahim tatlıses klasiği. kimse kusura bakmasın ama ülkemizin yüzde 80 i 90 ı apaçi. erkeklerimizin ağzından küfür eksik olmuyor büyük ihtimal ibrahim tatlıses o küfrü sevgi gösterisi olarak etti ağzından kaçırdı, gaftı tabi ki. türk halkı olarak bizim konuşma stilimiz o zaten, eğitimsiz ve cahil bi topluma sahibiz. sadece erkekler değil bayanlarımızın da çoğu aynı yine, küfürü geçtim bu biraz da kültür meselesi, dışarı bi çıkın dolaşın bayanlarımızın çoğunun giyimine bakın, ettikleri muhabbetlere dikkat edin, bunlar basit şeyler değiller karakteri yansıtan şeyler, insanların düzeyini yansıtan şeyler.

demek istediğim ibrahim tatlıses çok hede hödö demek anlamsız onu o konuma getiren kimdi onun bu şekilde biri olduğunu bilmiyormuyduk biliyorduk. ibrahim tatlıses e bakınca ben klasik kaba türk erkeğini görüyorum o yüzden de hiç şaşırmıyorum.

sonuçta doğu toplumuyuz. başbakanımız köylüleri azarlar, sanatçının biri alevilere laf eder, biri küfür eder ufak çocuklara. bizim toplumumuz tam bir sosyolojik vak'a şahsımca.
  2. ibrahim tatlıses'in küçük bir kıza yakıştırması!

halbuki
    dünyanın en sersem insanını çıkarın 800 kişi önüne ''laflarını ayarlar'' kalkıp küfür etmez, kırmaz! gereksiz yere yumurtlamaz cevher!

ama sanatçı diye kimleri izliyor dinliyoruz!

(bkz: cahil adam olmaz)
    (bkz: bu çocuk okumaz)
  3. o küçük kızın hayatı boyunca üstünden çıkmıycak bir laf olmuştur. sınıf arkadaşlarının artık ona nasıl sesleneceği belli olmuştur. kızın ailesinin yerinde olsam hakaret davası açardım. arkadaş çevresinin ve türkiye'deki insanların kız çocuğunu "vay küçük orospu" şeklinde rahatsız edeceği sabit olduğundan da yüklü miktarda tazminat talep ederdim.
  4. seviyesizlik,terbiyesizlik örneğidir.bu adam hiçbir zaman konuşmayı öğrenemedi gitti.bu lafın üstüne kıza sana vallahi billahi küfür etmedim demiş ,üstüne üstlük o... lafını bile artık küfür olarak görmüyor. bu toplumun çoğunluğu sadece bu değil sokakta birbiriyle şakalaşan erkek arkadaşların birbirlerine,annelerine ettikleri laflar da cabası,bu küfürlerin üstüne birbirlerine sarılıp gülüyorlar.biraz edebe ihtiyacımız var artık toplumca.
  5. küçücük kızlarını bu adamın sahnesine kıvırtmaya çıkaran ailelere layıktır.
    kıza acırım o ailede o ortamlarda büyüyeceği için.
  6. kimsenin kızmaması köpürmemesi gereken söz. söyleyen ne kadar suçluysa onu/onları bu seviyeye çıkaranlar bin kat daha suçlu.
    türkiye halkının layığı bu. iktidar olarak da, sanat olarak da bu. madem bu eseri tercihlerinizle yarattınız bari bok atmayın. o insan bozmasına ettiğiniz küfürler bir şekil size döner.

göbeğini kaşıyanlar, bilgisiz, görgüsüzler deyince kızıyorsunuz amına koyayım.