• videolar

1. mayadağ ın yıldızıyım,
    ben annemim bir kızıyım,
    efendimin sağ gözüyüm.

vardar akar lüle lüle,
    sesi de benzer bülbüle.
    vardar ovası, vardar ovası
    kazanamadım başlık parası.

mayadağ’dan kalkan kazlar,
    al topuklu beyaz kızlar,
    yarimin yüreği sızlar.

eğlenemem aldanamam,
    ben bu yerlerde duramam.
    kazanamadım sıla parası.

vardar akar hızlı hızlı,
    kenarları karlı buzlu,
    kara kaşlı bana bakar

sen misin vardar güzeli.
    sen misin vardar güzeli.
    kazanamadım sıla parası.
  2. bahsi geçen ova makedonya'nın en önemli akar suyu ardar nehri'nin kıyısındaki, üsküp ve çevresine tekabül eden ovadır. şu cümleden anlaşılacağı gibi ova makedonya'dadır. ha bulgaristan'da varna diye bir şehir vardır. vardar da tuna'nın bir koludur. ege denizine akar.
  3. an itibariyle fatih erkoç'un beyaz show'da "ortaya yardırdığı" eserdir. neredeyse moralimiz düzelecekti.
  4. sözlerinde "rakı" kelimesi geçtiği için bülent arınç'ın söylenmesini istemediği türkü!

bu iyi bir psikoloji değil gibi.. hatta sağlam bir fizyolojik sorun bile olabilir..

bir yaştan sonra sağlığımız için rutin kontrolleri aksatmamak lazım..
  5. müzeyyen abla söylemiş. içinde rakı kelimesi geçmiyor. ama rakılı ortamlarda dinlenesi bir parça. arınç bundan ötürü demiştir. art niyet aramayalım.
  6. ilköğretimde atatürk'ün sevdiği türküler başlığı altında bana öğretilen türkü. yıllardır dinlerim ama bugün bülent arınç sayesinde sözlerinde "rakı" kelimesi geçtiğini öğrendim. ey gündem değiştirme çabaları, sen nelere kadirsin? bakalım başka neler öğreneceğiz, gündem değiştirme çabaları neticesinde.