merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

uzun kirpikli erkek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kişiler
  1. sigara içen bir erkek ise kirpiklerini devamlı yakma riski ile karşı karşıya kalan erkektir, hele bir de kahverengi gözlü ise can üstüne can yakar bu er kişi.

fakat şimdiye kadar hiç bir avantajını görmemişimdir.
    sade ve sadece eski kız arkadaşımın kalbini çalmama neden olmuştur uzun kirpiklerim.
    o da sonradan bıraktı gitti işte beni, rimel falan da sürmedi kirpiklerime.
    (bkz: şimdi reklamlar)
  2. kızlarda rimel sürme isteği uyandıran, eğer göz şekli ve rengi güzel ise hayranlık uyandıracak, insanın baktıkça bakası gelecek insandır.
  3. bir numarası olmayan kirpiklerdir. gerçi yıllardır kandırılıyor da olabilirim kirpiklerin uzun diye, bilemiyorum. yoksa daha önce "ne kadar uzun kirpiklerin var, bana gidelim mi?" diyen olmadı.
  4. çok matah bir olaymış gibi anlatmak istemiyorum ama; büyük ihtimalle içine dahil olduğum kategori. özellikle ilkokul yıllarında kirpiklerime rimel sürmeyi teklif eden bir sürü abla vardı. hala daha beğenenler çıkar kirpiklerimi. sırf bu yüzden çarşafa sadece girip bu tek beğenilen özelliğimi sergilemeyi düşünüyorum.

(bkz: buyrun benim)
  5. martı kaş modeline sahip değilse ve gözleri de hafif çekikse, gözlerine bakmaya doyulmayacak erkektir.
  6. en büyük çilelerin adamıdır. her gece gözünün içine giren iki üç kirpikten ötürü gözlerini oymaya çalışması tüm yaşama sevincini tüketir. kirpiklerimi kesicem bi gün dayanamayıp. günün yarım saati ayna karşısında, gözün içine giren kirpikleri çıkarmaya çalışmakla geçer mi? geçiyor. her gün o kadar kirpik düşüyor da neden bitmiyor bu siktiğim şeyler?
  1. 1