• videolar+1

• görseller

• uzun eşek
    • uzun eşek
    • uzun eşek
    • uzun eşek
  1. oyunu oynarken aldığınız zevkin bedelini, yırtılmış pantolonları annenize gösterirken yediğiniz ayarlarla ödersiniz.
  2. bu oyunda atlayan taraf iseniz bilmeniz gereken bir taktik vardır. hayvanlar gibi koşup eşeğin son elemanına ellerinizi dayarsanız hızı kesersiniz, bir işe yaramaz. önemli olan elleri koymadan direk odaklanılan kişiye girmektir. sürtünme kuvvetini sert bir kot pantolon giyerek ayrıca artırabilirsiniz.
  3. 2 grup vardır.bir kısmı arka arkaya dizilerek eğilir; birinin kafası diğerinin bacak arasına girecek şekilde.diğer grupta onların üstüne atlar.sonra tek mi çift mi diye sorulur tabi eğer ağırlıktan dolayı eşek çökmezse.mantığını bi türlü anlayamadığım ama erkeklerin özellikle lise çağında çok sevdikleri oyundur.
  4. eğer boş derste oynanıyorsa basılma durumları vardır.mesela bir keresinde ben havadayken açılan kapıdan girmişti çok sevgili hocamız.bendeniz süzülüp eşeğe konduktan sonra, hoca "yeter lan eşek herifler yatın ben size binecem" demişti.ve adam ciddi ciddi 4 kişiyi oraya dizdi,en son bana döndü "seni uçarken gördük bir de eşekken görelim geç lan sona" demişti.sonrası mı?hatırlamıyorum ya da anlatmak istemiyorum.ben bilmem...
  5. lisedeyken okulun en yakışıklı çocuğunun,popo kısmında kocaman bir bugs bunny olan bir boxer giydiği öğrenmemize neden olan oyun. evet acı bir olaydı.
  6. sınıfta oynandığı zaman çok eğlenceli olan olaydır bir de o pantalonları patlayan vardır ki oyuna neşe katarlar.
  7. okulun* sahilinde yirmiye yirmi oynandığında her türlü ilginç manzara ile karşılaşılabilen oyun. bir de kalabalık seyirci topluluğu oldu mu tadından yenmez.
    (bkz: ata sporu)
  8. savunma taktiği olarak en katır sırta sahip kişiler orta ve arkaya yerleştirilirdi.
    atlayan takımda bunu aşmanın en sağlam ama tehlikeli yolu, arka tarafı es geçip en önlerdeki görece çürük elemanlara yığılmaktı. tamamen uzmanlık gerektirirdi. ilk atlayacak kişi hem uzun atlayabilmeli hem de cuk diye oturmalıydı. arkadan gelenler de tabi ki... eşek uzun oldukça risk artardı çoğu oyunda hızını alamayıp da eşeği tutturamayan çok olurdu.
    ayağın yere değdi mi hücum hakkını kaybederdin. bu yüzden de sonradan atlayanlar çok dikkatli olmalıydı. hücum takımı bir kişinin üzerine yoğunlaştıkça ayağın yere değme riski de artardı.
    oyunda yastık aynı zamanda hakemlik yapar, tek mi çift mi noterliği görevini üstlenirdi.

oyunda klişeleşmiş diyaloglar...
    - ilk ben atlayacağım"
    -ahmet sen sona geç"
    -olmaz oğlum adamlar ortaya atlıyor"

-tek mi çift mi?
    -teeeek
    -bilemedin çift.
    -hadi lan gördüm adamın önce tek yapıp sonra parmağını açtı.

-eşek çöktüüüü
    - hadi lan önce ayağın yere değdi
    -oğlum eşek çökünce değdi
    -hadi ya saymam, ayağın yere değdi.

- tek mi çift mi (bir kaç saniye sessizlik)
    -hadi lan gösterin ibneler
    -eşek çöktüü
    -hadi lan saymam yarım saattir tek mi çift mi diye göstermediniz

-hoooop güüüm,hooop gümm
    -yavaş atlayın lan belimi kırcanız

-tek mi çift mi
    -teek
    -yine bilemediniz çift
    -ulan ahmet geçmişini sikim bi dahakine ben söyleyecem