1. ingilizce konuşmalarıyla aynı oranda olasılığa sahiptir.
  büyük ihtimalle filmlerde gözüktüğü gibi ingilizce konuşmaları hayal ürünüdür bir aynı dünyada yaşıyoruz 70 çeşit dil varda. adam bilmem kaç milyon ışık yılı öteden gelecek ingilizce konuşacak ha.
  bence türkçe konuşacaklar.
 2. dünyaya gelebilecek kadar evrimleşmiş ya da varoluştan olan bir zekaya sahiplerse tüm dilleri algılayabilip konuşabilecek zekaya da sahip olabilecek varlıklardır. hatta ağızlarının olması da bizim sınırlı yaratıcılığımızın ürünüdür, kim bilir nasıl iletişim kuruyorlardır, hatta iletişim kurmaya gerek duyuyorlar mıdır, bilinmez tabi.
 3. dil kavramını aşmış uzaylıların ülkem insanıyla diyalog kurmak için doğal olarak uyguladıkları yöntem.
  biçim değiştirip bize benzedikleri gibi* aynı şekilde konuşabiliyorlar da. hatta sözlüğe de türkçe yazıyorlar.
 4. dünyanın hakimi türkler olacak. nasıl? diğerleri dünya dışındaki uzaya taşınmış olacaklar çünkü. orada öyle güzel hayat kuracaklar ki buraları unutacaklar. sonra torunlarının torunları burayı yeniden keşfedecekler. keşfettikleri yeni gezegende hala ikamet eden bizleri görünce uzaylı sanacaklar. ve dilimizi diğer dillerin etkisinden koruyabilirsek bugün, en azından bunu başarabilirsek uzaylılar türkçe konuşuyor olacak.
  (bkz: neil alden armstrong)
  (bkz: yuri gagarin)
  (bkz: tunceli: buzdolabı var elektrik yok)
  (bkz: yök kanunun ek 17. maddesi başörtüsü bağlama şekli)
 5. uzaydaki türkçe öğretmeni açığını, türkiye' deki mezunlar dahi karşılmaz olur belki de, gidip orda iş bulabiliriz. umarım onların da eğiitm adına herhangi bir planı, bütçesi yoktur ama kaynakları boldur. şöyle iyi bir maaşa uzayda yaşayabilecek binlerce öğretmen tanıyorum.