1. kürdili hicazkar makamında, selçuk tekay ve ünal narçın'a ait bir tsm şarkısı. adnan şenses'ten dinlenmesi gerekir.

unuturum diye yorma kendini
    her sevenle beni bir tutamazsın
    bu kadar yürekten sevmişken seni
    öyle kolay değil unutamazsın

yıllar sonra birgün beni anarsan
    kulakların değil kalbin çınlasın
    ardından bakıp da öylece kalan
    gözlerimde donmuş iki damlasın

ahımın rüzgarı üşütür seni
    benden başkasına ısınamazsın
    yorgun şarkılarda anarsın beni
    öyle kolay değil unutamazsın

yıllar sonra birgün beni anarsan
    kulakların değil, kalbin çınlasın
    ardından bakıp da öylece kalan
    gözlerimde donmuş iki damlasın
  2. şahane bir rakı sofrası ve o sofrada fonda çalması gereken şarkılardan biridir.akşam akşam çok dertlendim ülen.
  3. ayşen birgör yorumu fevkalade olan türk sanat müziği eseri.

http://www.youtube.com/...

"yıllar sonra bir gün seni anarsam
    kulakların değil kalbin çınlasın"

kısmıyla hepten beni benden alıyor! bu ne içten, ne kadar hissedilerek yazılmış bir serzeniştir heyhat! eserin girizgahı da ayrı bir güzel olup rakı içme isteğini şiddetle tetikler.

dün gece masaya gelip istek parça soran çalgıcılar bile agora meyhanesi, huysuz ve tatlı kadın gibi kanıksadıkları isteklerden sonra bu şarkıyı istediğimde bi sevindi, keyiflendi adamlar! çalarken "işte bu güzel oldu" dediler, karşılıklı mutlu olduk.*
  4. aşık olan adamı, rakı masasında eli çenesine dayanmış halde, bokuna basılmış ispinoz kuşu gibi düşüncelere sevk eden muhteşem eser. selçuk tekay üstada saygılar.
  5. rakıya meze olabilitesi yüksek şarkılardan bi tanesidir.gecenin sonuna doğru bağıra çağıra söyleyip konu komşuyu rahatsız etmiyorsanız tabi.
  6. en sevdıgım tsm sarkılarından bırıdır. bır cumle bazen herseyı anlatır söylenmek ıstenen ne varsa ıcındedır."unuturum dıye yorma kendını"