• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. tüm iletişim imkanlarını ortadan kaldırınca kolay olandır, dünyanın küçük olduğu hikayesine inanıyorsanız o başka.
  2. yıldız mertebesine ulaşan ünlülerin asla yapamadığıdır, yapamamaktan şikayet ettiğidir. ulaşılmaz olmanın sırrı tabiri caizse sade vatandaş olmakta.
  3. ulaşılmaz insan yok lan ulaşılmazı oynayan var.
    tabi seni istemeyen birini mesela ulaşılmaz olarak görüyorsan o senin sorunun,halbuki bir insanın birini istememesi onu ulaşılmaz yapmaz,yapmamalı,yaptırılmamalı.
  4. hem istenen, hem korkulandır. ulaşılmaz olana ulaşmak için çabalayan binlercesini görürsünüz her yerde. ancak o ulaşılmaz olan bu durumdan artık sıkılır, belki çok kolay bir insandır. ama siz ona yine de ulaşamayacağınızı düşünürsünüz. halbuki o kişi bir telefon mesafesindedir...

-anne seni arıyorum 3 saattir nerdesin sen allah aşkına
    *ulaşılmaz oldum ben kızım
    -e ulaştım
    *aaa di mi, dur bi daha deniyim
    -h-h-hayır anne dur.
    çat. dııt dııt dııt dıııııt, dııt dııt dııt dıııt.
    - of anne ya kaç kere sana dedim di mi madonna'ya özenme bu kadar diye
    *ehe özenmedim ki
    -aa kapamadın mı sen telefonu
    *hayır o sesi ağzımla yapıyorum nası ama?
    -of anne.
    *anneye of yok.
  5. sevdiğinize kavuşamazsanız işte o insan sizin için günden güne dahada ulaşılmaz,erişilmez,yeri doldurulamaz olur. bir araya gelebilseniz yürümeyecek bir ilişki bir araya gelememenin verdiği acıyla mükemmel ilişki gibi görünmeye başlar size. o kişinin bütün eksileri silinir bir bir,artılarından başka birşey kalmaz aklınızda,gönlünüzde. hep iyileri hatırlar,kötüleri unutursunuz. işte sonuç;artık ulaşılmaz olmuştur o kişi..