• videolar

• görseller

• uğur ışılak
    • uğur ışılak
    • uğur ışılak
    • uğur ışılak
    • uğur ışılak
    • uğur ışılak
  1. çaldığı söylenen şarkının bestecisi kendisine cnn turkte canlı yayında saray ozanı dedi ve ekledi.

- türkülerimi halk için yaparım, siyasi partiler için değil
  2. çaldın mı çalmadın mı şeklindeki bir soruya gayet rasyonel açıklamalar ile yanıt verip tartışmayı tamamen bitirmek dururken, "ahlaksızların ahkâm kestiği, edepsizlerin edebiyat yaptığı, arsızların hırsız aradığı bir ortamda susmak en güzel cevaptır." gibi kaotik bir cevap veren kamil.

milli üslubumuz bu oldu maalesef, herkes yaralı küheylan mübarek.

yalnız tivitinde "ahlaksızların ahkâm kestiği, edepsizlerin edebiyat yaptığı, arsızların hırsız aradığı bir ortamda" şeklindeki ifadeler ile seçim müziği yaptığı anlayışı çok güzel özetlemiş, helal olsun.

çakma mevlanalar sizi.
  3. zamanında bu akp'nin kadrolu türkücüsünün söylediği bir türküde şu dizeler vardı.

mazlumun ahı
    indirir şahı

he uğur he. görülüyor mazlumun yanında mısın yoksa şah'ın yanında mısın. şu partiye bulaşan herkese mi aymazlık, hadsizlik, yalancılık sirayet ediyor yav?
  4. beste hırsızı olduğu bizzat şarkı bestecisi tarafından da onaylanan şarkıcı. dünya üzerinde beni hırsız konumuna düşürdüler dedi adamcağız. şarkımı siyasete alet etmeyeceğim dedi adam.

açıkçası telif parasını verselerdi şaşırırdım ben. hırsıza telif sorulur mu lan.
  5. dombıra parçasını çalıp yutturmaya çalışan sözde sanatçı.

çıktığı bir programda dombıra için söyle bir açıklamada bulunmuştur:

"biz bugüne kadar anonim bir beste olarak biliyorduk. fakat söz, arslanbek sultanbekov'a aittir diye veya 'dombra' adını da bu esere, onun koyduğunu düşünüyorduk. müziğin tamamen bir kafkas ezgisi olduğunu düşünerek yola çıktık. çevredeki bilgiler de hep bu yöndeydi. sadece biz böyle düşünmedik. meydanlarda da farklı sözlerle uyarlanmış bir eser. bugüne kadar da herhangi bir şey çıkmadı. bugüne kadar dava açılmadıysa anonim olduğunu düşündük. aksi ispatlanmayana kadar da bizim için anonimdir. bestenin de müziğin de kendisine ait olduğunu ilk kez duyuyorum anonim olmadığını bilsek neden kendisiyle konuşmayalım? bizler insanız. yüzde yüz arslanbek sultanbekov'a ait olduğu ispatlanırsa, oturulur, konuşulur. eğer bir hata yapılmışsa telafi ederiz. bu olayı çok abartmanın, esere bir kutsiyet atfetmenin dönüşü olmayan bir yola girmiş gibi tavırlara girmenin 'dombra' nın sanki sadece birilerinin tekelindeymiş gibi hareket etmenin bir manası yok. bu eser veya türküler hiç kimsenin tekelinde değildir. milli manevi meseleler hiç kimsenin tekelinde değildir. böyle düşmanca tavırların hiçbir anlamı yok"

lakin kendisi mesam'a bile bakma cürretini göstermemiştir. biz buna halk arasında hırsız diyoruz.

https://twitter.com/...

http://i.hizliresim.com/...
  6. az önce ülke tv'de konuştu. belki dombra konusunda hatalı bilmiyorum ama genel olarak söyledikleriyle birilerinin samimiyetsizliğini yüzlerine vurmuş olan adamdır.

kendisi hakkında "sanatçı bu gibi işlere bulaşır mı?" diyorlar. tabii bi örnek; levent kırca sanatçı değil mesela. işçi partisine üye değil. gezi günlerinde londraya gidip "istanbul ele geçirildi!" diye bağıran kendi ülkesine sanki yabancı bir ülkeyi fethediyormuş gibi bakan bir adam değil levent kırca.

gezinin yarısı sanatçı, ünlü dolmamıştı mesela. politik olmadı hiçbiri(!).. erdoğan'ı asmaktan bile bahsedenleri yoktu hiç aralarında.

uğur ışılak bir sanatçıdır evet. sanatçılar politikaya siyasete karışmasın demek şimdi mi akıllarına geldi birilerinin? "sanatın kendisi politiktir" diye bağırmadılar mı gezici sanatçılarımız? bu ne işine gelirci bir bakış açısıdır.

sanatçı insandır. her insanın politik tercihleri ve hareketleri olabilir. bunda garipsenecek ya da ayıplanacak ne var? evet hiçbişey yok..
  7. şarkıyı çalmış olması çok acizce bir durum. ama burda akpliler uğur ışılak'ın siyaset yapmasına karşı olduğumuzu sanmaları daha büyük bir acizlik. bu adam her seçim döneminde parayı verene şarkı satmış, ne idüğü belli olmayan bir sanatçı bozuntusu. daha önce chp'ye şarkı hediye etti. sözde ülkücü olarak geçinirdi. şimdi akp parayı bastı aldı adamı, bari dua edelim de yarın bugün bdp ye felan kaymasın bu gazla.
  8. utanmazlıkta combo yapan yalayıcı.
    twitter adresinde terbiyesizliğine hızla devam etmekte.
    bu iktidar boyunca sivrilttiği kazıkların ilerde kendine girme ihtimalini hatırlatıyorum.örnek olarak liberallere ve cemaate baksın
  9. adını uğur koymuş koyan,
    dombıramı çalmış,uyan milletim uyan,
    iktidar nimetiyle memleketi soyan,
    onun nazarında "halk adamı" oluyor.

övüyor şimdilerde yalandığı birini,
    vallahi çözemedim henüz ne dediğini,
    diyarbakır'da iboyu,perveri methedeni
    "göründüğü gibi biri" diye yutturuyor.

sevdamızın adına "berraktır" diyen,
    "dönenin alçak" olduğunu kendidir söyleyen,
    her devirde iktidar yalını yiyen,
    konuşunca mangalda kül bırakmıyor.

soyadında yazıyor ışıldak mı ışıldak,
    parayı verene olur fırıldak mı fırıldak,
    fırsatı bulunca bozkurta vurur mızrak,
    zift olanlara ak diye methiyeler diziyor.
  10. coverlaması gereken megri megri iken kendisi, yanlış şarkıyı çalmıştır.
    ayrıca takındığı tavır ciddi derecede mide bulandırıcı ama merak etmesin, bizim tröll'ler hep yanında olacaktır.