• videolar

• +4 görseller

• uçurtmayı vurmasınlar
    • uçurtmayı vurmasınlar
    • uçurtmayı vurmasınlar
    • uçurtmayı vurmasınlar
    • uçurtmayı vurmasınlar
    • uçurtmayı vurmasınlar
  1. tunç başaran'ın yönettiği, feride çiçekçioğlu'nun seneryosunu yazdığı, hapishanede kadınlar koğuşunda büyüyen bir çoçuğun yaşadıklarını anlatan türk filmi.
    "bizimki alışılmadık türden bir sevda öyküsüydü diyerek başlayan", sonra herkesi bu öyküye aşık eden film.
  2. çok etkileyen, bazen ağlatan tunç başaran filmi. feride çiçekoğlu'nun aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
  3. küçücükken izlediğim bir flimdi. flim bittikten hemen sonra yatğıma yatıp ağlamıştım. küçücük bir çocuk ne kadar çok etkilenebilirse bende o kadar etkilendim. hala daha aklımdan gitmez, annesiyle birlikte hapise giren o minik çocuk ve orada yaşananlar..
  4. iki haftada bir tiyatroda çocuk oyunu izleyen beni sinemayla tanıştıran annemin, izlememiz için seçtiği filmdir. filmden ağlaya ağlaya, allak bullak çıktığımı hatırlıyorum.bir süre, sinemadaki filmlerin hep ağlattığını düşünmüştüm.
  5. 80 li yılların başında doğanlar genelde küçükken izlemiştir bu filmi. ama ne enteresandır ki küçükken bile izlenmiş olsa iyi filmdi diye bir fikri vardır herkesin. yani küçücük insanları bile etkileyip, sinema konusunda fikir sahibi yapmıştır. en son yine küçük sayılabiliceğim bir zamanda izlemiştim. tekrar izlenmeli muhakkak. belki farklı bişeyler bulunur bu sefer...
  6. her izlediğimde hapishanedeki insanlara be hayatlarına saygımı bir kat daha artıran,çocuk oyuncusu acaip sevimli olan dram.
  7. 80'lerdeki türkiyenin siyasi durumunun bir kesitini, küçük bir çocuğun gözlerinden bize göstererek beni kütüphanenin film salonunda göz yaşlarına boğan film. gerçekten türk sinemasının en başarılı yapıtlarından. içerdiği duygu yoğunluğundan olsa gerek hem hapise düşmüş insanlara hemde sosyalistere daha bi sempatiyle bakmama neden olmuştur