1. garip insanların sıfatı, düşüncesi, tavırları veya giyinişi ile uc olan insanlar
  2. ağızda çıkar genelde öpüşme ile bulaşır. sivilcemsi bir patlak balon bu kadar mı itici yapabilir bi hatunu, heralde bu da bütün erkeklerin kafasının orala çalışmasındandır
  3. 15 yaşında liseli bir çift düşünün. erkek olanının dudağında uçuk çııkmış, okula gelmiş. o gün de okulda sağlık bilgisi midir, halk sağlığı mıdır nedir öyle skim bir ders var. konu cinsel hastalıklar. kız oğlandan şüphelenir olmuş... sırf dudağında uçuk çıktığı için. bilmez misin kızım. bu çocuk daha onbeş yaşında. senden önce sadece kolunda antrenman yapmış. ne diye irkiliyosun. hemen ortalığı velveleye vermenin bi manası yok. dinle burayı. dinle evladım. at o halk sağlığı kitabını.

    şu durumda uçuk, bence, karizmatik bir sıfatla, yani en hafif cinsel hastalık safsatasıyla genç beyinleri meşgul eden embesil bir hastalıktır. gerçi hastalık demeye bi şahit gerektirir fakat orospu çocuğudur. çünkü ağız kenarında hasbelkader bir santimetre karelik bir yer kaplamasına rağmen total olarak günlük yaşamda tüm suratı etkiler. ağzı burnu kırılası, çok pis bi hastalıktır. ne keyif bırakır, ne şevk bırakır. ya çok güzel giden bi ilişkiyi bile çıkmaza sürükleyebilir bu.. öyle illet bi hastalıktır.

    uçuk bir cinsel hastalık değildir. sadece yemekten sonra ağzınızı yıkamadığınızı tüm dünyaya haykıran ispikçi bir dokudur.