• atlas

  bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
 • görseller

  • tunalı hilmi caddesi
  • tunalı hilmi caddesi
  • tunalı hilmi caddesi
 1. çok ünlü olmasına rağmen ve daha önce hiç gitmeyenlerin kalabalık olduğu yönünden duyduklarından sonra sadece iki şerit bulunan yoluyla görenleri hayrete düşüren, her daim araba ve insan yönünden ankara standartlarına göre çok kalabalık olan ve karum'a doğru çıkılırken sağ tarafta bulunan kuğulu park gibi görülmeye değer yerleri olan cadde...
 2. en güzel hali bir zamanlar hafta sonları trafiğe kapatıldığı zaman olan cadde. öyle bir cazibesi vardır ki bu caddenin trafiğe kapatıldığında bile yolda kaldırım yoğunluğu vardı. ankara'nın (ve tüm türkiye'nin) yollarında yayaların giderek hayvan muamelesi görmesiyle bu uygulamadan vazgeçildi, bir daha da uygulanması imkansız.
 3. yüksek bir yerden kuşbakışı baktığınızda 10 kadından 9'unun sarışın olmasına hayret edeceğiniz tikistan.
 4. sevgiyle el ele gezmesi,sonra golden'a veya noche'ye gidip içmesi çok güzel olan cadde..ankara'nın sevdiğim yerlerinden biri...pasajlarda gezmesi,alışverişi de zevklidir...
 5. adını tunalı hilmi'den alan cadde. gitsek, yüz kişiye, hatta yüz tikiye sorsak bu caddede "tunalı hilmi kimdir?" diye, bir kişi çıkmaz bilen.

  - banane kimse kim tımam maa?
  + aferin evladım sana.

  (bkz: tunalı hilmi)
 6. ankaralıların öve öve bitiremediği cadde. bildiğin cadde yani cafeler filan var, ortadan arabalar geçer, yürünür biter. ekstra da bir şeyi yoktur. bu kadar övgü abartı nedendir anlayamadım bir türlü. bolca tikky vardır. ankarada nereye giderseniz gidin olduğu gibi burada da belli bir saatten sonra insanlara rastlamak zordur.