merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• tumblr kızı
  1. 1

tumblr kızı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. twitter fenomenlerinden pink freud en güzel örneklerinden biridir. muffin, macaron resmi, romantik komedilerden kareler, markalı elbise-ayakkabı resmi filan paylaşırlar. verilmek istenen mesaj "o filmlerdeki gibi bir hayatım var daima marka giyer, macaron yer, küçük dokunuşlarla hayatımı eğlenceli hale getiririm" dir. halbuki pijamaları giymiş götünü kaşıyarak pc başında cips yiyordur, kaşını bıyığını 1 aydır almamış, geçen hafta kendisine selam veren çocuğun ondan hoşlanıyor olma ihtimalini düşünüyordur. umut sarıkaya'nın "hassiktir! normal kızmış" diye bir karikatürü vardı bu durumla ilgili de aratamayacağım şimdi, bilen bilir.

az çok ne standartlarda yaşadığını bildiğimiz türk kadınını bu hale getiren şeylerden ilki değildir ama. biraz geçmişe gidersek cosmopolitan olabilir, ya da sex and the city dizisi. bütün bunları sorumlusu o mu acaba? değilsin kardeşim, sen sex and the city kadını değilsin. macaron değil simit sarayından simit alır yersin, chanel falan değil en fazla koton'dan giyinirsin. yağmurda ağlayarak yürürken jude law'la filan değil en fazla "bi kız kucağıma düşse" modunda jaws gibi dolaşan bir apaçiyle tanışabilirsin. köprü altında sabahlara kadar oturup konuşmak, bir şehrin sokaklarını bütün gece dolaşmak gibi bir aşk maceran olamaz, en geç saat 8de evde olman gerekir. sen şimdi bunları da aşağılamak için dediğimi sanırsın, ama hayır bu yaşam standartları senin suçun değil, suçun kendini olmadığın biri gibi göstermeye çalışmak.
  2. bunlar üniversiteyi bitirince ik kızı olacaktirlar. ik kızı nedir bilmeyen arkadaşlar için belirteyim, insan kaynaklarında çalişan 0 zeka düzgün fizikli hanımlardır. iş arayan arkadaşlarınıza sorun uzun uzun ne kadar içeriksiz konuşmalar yapilabilindiğini size anlatirlar.
  3. garip kızlardır. hele ki fotoblog takılanlar ayrı bir kafa, onları ayrı bir değerlendirmeye sokmak lazım. o paylaşılan, doğrusunu söylemek gerekirse daha çok reblog edilen resimler hep moda, hippi, sadece pantolon giyen kız-erkek, dövme vb. içeriklerden ibaret. işi ilerletip cover yapanı gördüm, ona saygım sonsuz bak. kızcağız işini gerçekten iyi yapıyor, takipçisiyim aynı zamanda. he bir de bunların alayı cihangir, beşiktaş veya etiler civarlarında oturuyorlar sanırım. hep öyle bir hava seziyorum. bunlar yetmezmiş gibi, göz ardı edilemeyecek kadar çok takipçi ve hayran kitleleri var bunların. 'ask me anything' sağolsun sorulan sorular sayesinde gülmüyor değilim hani. allahsızlar bir bana sormuyor asfdsfsd lan anonim bile kabul ediyorum o derece, ama sorun lan.
    geçen yine paylaşılan yazılara göz atarken, bir tumblr kızına sorulan soruya gözüm takıldı.

- ileride neler yapmak istiyorsun?

+ fotoğrafçı olmak istiyorum.

sıçtık amk, boynunda kocaman objektifli makinalarla gezenlerin populasyonu zaten tehlike sınırını iyice aştı. bir de bunlar var daha sırada.
  4. ağır liselidir.
    yaş grubunu tanımlamak için söylemiyorum bunu, 90+ bile olsa beyni, ruhu, hücreleri liselidir. hayata ergen gözlükleriyle bakar. kendine yarattığı plastik bir dünyanın içinde yaşıyormuş gibi davranır. zannedersin günde sekiz öğün macaron dayıyorlar ergene, babası böyle "haydi çocuklar bu haftasonu vintage arabamıza atlayalım ve rüya dolu bir roma seyahatine çıkalım ha ne dersiniz?" replikleriyle yaşayan bay cingılbört'ün teki.

keşke öyle olsa işte ama nah. bir çoğunun yaşadığı hayatın o reblog ettikleri fotoğrafların tek bir pikseliyle bile alakası yok. hatta olaylar şöyle gelişiyor genelde:

-eternal sunshine of the spotless mind, pride and prejudice, eat pray love ya da 500 days of summer gibi şeker pembesi romantik filmlerden kareler, replikler. (şu yaşıma geldim yaşıtlarım sekizinci sevgilide ben hala elizabeth. pff keşke yağmur altında ağlayarak yürürken çok yakışıklı bi çocukla çarpışsam .s.s)
    -kimsenin bilmediği indie grupların şarkıları. (az önce kral tv'de murat dalkılıç-bir güzellik yap'ın klibi çıktı gene. ay muraaat çok tatlısıaaaaan.)
    -nutella fotoğrafı. (şimdi baktım da peripella bitmiş ya evde. anamgile diyim de bim'e gidince ondan da alsın.)
    -antin kuntin uzakdoğu yemeği fotoğrafları. (bu akşam gene taze fasülye var.)
    -kıçında başında papyon olan, gözlük takmış kedi fotoğrafları. (beslediğim ilk ve son evcil hayvan pazardan aldığımız civciv. iki haftaya öldü.)
    -eski araba ya da son model mercedes, bmw fotoğrafları. (akbili aylık yaptırınca daha ucuza geliyo aslında.)
    -bacak boyu en az 1.80 olan, jartiyer, kısa şort giymiş anoreksik kız fotoğrafları. (altına siyah tayt giyersem bizimkiler izin verir mi acaba şu eteği giymeme.)

değil mi tumblr kızı? halbuki dürüst ol canımı ye tumblr kızı. öyle uzun bacaklı kız resmi yükleyince bacak boyun uzamıyor, maalesef öyle bir mekanizma yok, hatta bacaklarının adeta bir soba borusu, bir kıllı mars olduğunu yedi düvel biliyor. %90 evleneceğin adamın götünde kıl olacak, çükü herhangi bir objeyle kapatılmış, anadan üryan kaslı erkekleri reblog edince bir bok değişmiyor tumblr kızı. cinsellik hakkında bol keseden atıp tutunca, aslında "ayh bisklte çarptm acaba kızlgm bozlms mdr .s" diye yusuf yusuf olan bir çok hücreli olduğun gerçeği ört bas olmuyor tumblr kızı. lou salomemuşsun, maria pudermişsin gibi atıp tutunca, femme fatale taklidi yapınca, jartiyerle poz vermiş siyah beyaz kadın fotoğrafı paylaşıp altına "erkek ırkı yüzyıllardır peşimden koşuyor ama hiçbirine vermiyorum" minvalinde şeyler karalayınca sittin senedir ardından yanıp tutuştuğun, biblo gibi kızlarla çıkmaktan sana sümüğünü atmaya fırsat bulamayan o çocuk kulun kölen olmuyor tumblr kızı. tamam anlıyorum, modernlik ve geleneksellik kıskacında kıvranıp duran kıro pop bir toplumda kendine yeni bir pencere açmaya çalışıyorsun, ama bu sana aptal olma, beyin hücrelerinin %99'unu tedavülden kaldırma hakkını vermiyor, biz de manhattan'da yaşamıyoruz ama biz senin gibi yapmıyoruz tumblr kızı.

yaptığın her türlü andavallığı bir kenara bırakıyorum, o kemik gözlüğü lysye hazırlık dergileri çözerken takmak için değilse ne için aldın, "entelektüel olmak" nasıl bu kadar basitleşebiliyor gözünde tumblr kızı? regl olduğunu yedi cihana ilan edince ne sikim oluyor, "benim amım var (((((((:" mesajını verince erkek mi düşüyor, sen hayatında hiç "taşaklarım çok ağrıyo ya. :/ bu saatte kırmızı tuborg ve murattiyle gelen, benimkini ağzına alan sevgili candır. <3" yazan erkek gördün mü? hiç surat buruşturma sikerim suratını tumblr kızı.

al bunları senin için yaptım, "keep calm and bla bla bla" mottoları olsun, vintage şehir manzaraları, yağmur damlalarının yaptığı bokeh resimleri üzerine helvetica'yla yazılan sloganlar olsun, reblog eder eder durursun.

http://imageshack.us/...

şu anda tavuk yiyen erol taş gibi gülüyorum ekran karşısında: nıhahahahaha.

hamiş: bi de tumblr slogan olarak "dünyanın en yaratıcı kişilerini takip et" diyor. dünyanın? en? yaratıcı?

ahahahahahaha. bok.
  5. tumblr kızı var, inşaatçı var, macaron var, çakıl harç var, kiremit fabrikaları var, kedi/köpek fotoğrafçıları var, 13.katta çalışan işçi var, kum çeken var.

ulan ne garip hayat be. biri de bu kareleri canlandırıp beni anlasın lan.

tanım; tanım manım yok amınakoyim sanal alem insanı işte.
  1. 1