merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 15

true blood

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  5. #televizyon
  1. 3. sezon 7. bölüm hakkında spoiler

bu sezon ceysın sıtekhağz çok sıkıcı lan. hiç bir şey yapmıyor. yine sezon sonuna doğru bağlarlar bir şey de, sıkılıyorum böyle onu izlerken. oysa en sevdiğim karakterlerdendi.

tara'nın da ilk sezonun ilk bölümlerindeki çekiciliğini kaybetmesini bırakın, tara adlı karakter suki ile yarışacak denli gıcıklaşmış vaziyette.

hikaye de bir garip gidiyor. anlaşılan bu suki sıtekhağz yaşamın kaynağı gibi bir şey. vampirlere de bu hem korkunç hem de çekici geliyor. yani vampir mitinin tam tersi aslında. hikayede böyle bir ironi olması hoş olsa da "oha, yaşamın kaynağını bile koymuşlar, yuh!" demekten kendimi alamadım. tabi yamuluyor da olabilirim, başka bir şeylere de bağlayabilirler bu meseleyi. zaten havada zincir uçurmanın, zihin okumanın yaşamın kaynağıyla bağlantısı falan yok. ama elinden ışık çıkararak vampir korkutması da oradan geliyor diye düşünüyorum.

neyse, endi belfıloğr, merlots'dan bildirdi.

spoiler sonu
  2. ilk sezon ve ilk bölümlerde çok fazla cinsel içerikli sahne olmasından ötürü ayıplanmış ve hatta bazılarınca dışlanmış, ancak daha sonra izlemeye devam edenlerin iyi ki bırakmamışım diyerek dizinin konusuna gömüldüğü ve her bölümünü merakla beklediği vampirli dizi. en hoş özelliklerinden biri de vampirleri insanlaştıran bir yaklaşımın olmasıdır kanımca. bunun yanında iyi ile kötü arasında net bir çizgi çizmeyen senaryo, karakterlerin kusurlarını hoş görmemize ve hatalarını haklı bulmamıza, kimi zaman onlar için üzülmemize ya da kötü diye düşündüklerimizin içinde iyilik aramamıza sebep oluyor, bu yüzden de bir solukta izleniyor.
  3. bu dizideki sookie staackhouse en az abisi jason stackhouse kadar salak. dizide koskoca eric northman var erkeklerin bile "ulan bu dizide oynasam da beni sikse" dediği, sookie hala yok "bili seviyom" yok bilmemne. daha fazla konuşmak istemiyorum, sinirlerim bozuldu.
  4. --------spoiler 3x08--------
    tam eric'e sövüyordum "godoş oldu amk" diye ama "yedi sülalenizi sikecem" mottosuyla işlediği cinayet bir hayli sevindirmiştir beni.

de

sookie ve bill!! lafım size!!!
    allah bin bir türlü belanızı versin lan! ne abazan, ne azgın tekeymişsiniz lan siz. hayır seviş, sevişme demiyorum ben sana da o nasıl bir yapıştır öyle. herşeyin bir yolu yordamı var değil mi ama?!

--------spoiler 3x08--------
  5. ---3x08---

sookie zaten çirkindi, hastanede yatağında anırarak ağlamaya başlayınca dayanamadım bilgisayarın kapağını pat diye aşağı indirdim..

---bu da böyle bi anımdı 3x08---
  1. 15