1. asabi mide rahatsızlıkları, ülser ve gastroduodenit, safra yollarındaki şişkinlik ve kramp ağrıları, asabi faktörlere bağlı barsaklardaki spazm, hıçkırık (evet hıçkırığında ilacı varmış) gibi hastalıklara önerilen, bağımlılık yapabilen ilaç*
  2. gördüğümde bende hep litvanyalı oyunculardan oluşan bir basketbol takımı kurma isteği uyandırmıştır.
  3. aslen kas gevşetici olup bel veya boyun fıtığı gibi durumlarda ağrı sızı hissetmeksizin bebek gibi uyumanızı sağlayabilen ilaçtır. ilacın etkisi geçince uyanması çok acı bir tecrübe olabiliyor.
  4. kış uykusuna yatmış bir ayı gibi uyuyup, uyandığınızdada;ne oldu ya bana? aptal gibi hissediyorum kendimi! demek mi istiyorsunuz?. buyrun için.
  5. en ucuz ikinci uyku-psikosomatik düzenliyici-rahatlatcı ilaç(2ytl 100 kuruş). bağımlılık yapar ama kadınların adet dönemi hırçınlıklarında iyi geliyor. iyi uyutuyor...
  6. uyku düzensizliğim için bir zamanlar kullandığım ilaçtır. bağımlılık yapar. içmediyseniz denemeyin. ama insanı kadayıf gibi yapmıyor da değil. esra ceyhan'a çıkmış hakan altun gibi yüzünüzde daimi bir tebessüm oluyor. bitince gördüğünüz ilk eczaneden alasınız geliyor. ama almayın, boşverin.
  7. bağımlılık yaptığı için kullanılmaya çekinilen ilaç. dr yazdığı halde tedirginlikle kullanıyorum. işin tuhaf tarafı zaten yaşadığım tedirginlikler yüznden bu ilacı yazdı dr. 1 kutu bitince bırakacakmışım. umarım zorlanmam bıraktığımda...