1. güzeldir,hoşdur.okul bi biteydide gideydim dersin.lakin tokata gelincede okul bi açılaydıda döneydim dersin...
  2. pat küt çtonk şlank vb efektlerle gerçekleştirilen ve yapılan kişiye acı veren eylem aynı zamanda ,tipik orta karadeniz şehri, okulumun açılması münasebetiyle 5gün sonra ayrılacağım,yeşil,güzel,şirin memleketim
  3. karadeniz bölgesi'nde olmasına rağmen daha çok iç anadolu'da görülen bozkır tipi iklimin yaşandığı şehir..şu günlerde hava sıcaklığı 30 derece'yi bularak bizi bunalımdan bunalıma sokmuştur.
  4. 60 plakalı ilimizdir. 9959 km2 alan uzerinde 828.027 nüfus, 11 ilçe, 634 köy ve 77 belediyeyi barındırır.

ilçeleri şunlardır: almus, artova, başçiftlik, erbaa, niksar, pazar, reşadiye, sulusaray, turhal, yeşilyurt, zile

belediyeleri ise şunlardır: tokat*, almus*, artova*, başçiftlik*, erbaa*, niksar*, pazar*, reşadiye*, sulusaray*, turhal*, yeşilyurt*, zile*, akarçay*, akbelen*, akça*, ataköy*, avlunlar*, bağtaşı*, baydarlı*, bereketli*, bozçalı*, büşürüm*, büyükyıldız*, cihet*, cimitekke*, çamlıbel*, çat*, çaylı*, çelikli*, çevrecik*, çevreli*, çıkrık*, değirmenli*, demircili*, dereköy*, dikili*, dutluca*, emirseyit*, evrenköy*, gökal*, gökçeli*, gölgeli*, görümlü*, günebakan*, gürçeşme*, güryıldız*, güzelbeyli*, hasanşeyh*, hatipli*, karacaören*, karayaka*, kat*, kemalpaşa*, kınık*, kızılcaören*, koçak*, kuşçu*, kuyucak*, kuzbağı*, nebişeyh*, ormandibi*, özalan*, serenli*, soğukpınar*, şenyurt*, tanoba*, ulutepe*, üzümlü*, üzümören*, yağmurlu*, yalınyazı*, yazıcık*, yazıtepe*, yenisu*, yıldıztepe*, yolkonak*, yolüstü*

an itibariyle erdoğan gürbüz valisidir.. resmi web sitesi http://www.tokat.gov.tr adresindedir.
  5. halkı maşallah çok dindar olan memleket. iki saat gezdim bir meyhane bulup iki bira içemedim. alkol satan büfe bile yok lan memlekette. dediğim yer. eyce memleket aslında ama insanı cins. (özellikle tekil kullandım, belli bi insan bu insan yoksa geri kalanının maşallahı var)
  6. üç beş ay kaldıgım memleket.şehitler parkında bi anıt vardır.karşısındaki yimpaşın terasından şehitler ölmez yazısı 'hitler ölmez' şeklinde görunmektedır.