1. sadece istanbul üniversitesinde bulunmaktadır. ögrencisi oldugumdan dolayı son derece mutlu oldugum, genç öğretim görevlileri ile sinir kırizleri geçirerek sınavlara girdigim ve güç bela geçtigim yegane bölüm. yanılmıyorsam 6-7 yıl öncesine kadar yetenek sınavı ile bölüme giriş yapılıyordu şimdi öss sınavında puanı almak yeterli. fakat puanı düşük diye tercih edilen bu bölüm son derece zor oldugundan ilk sınıfta bir çok öğrenci kalır. ayrıca bölümün kurucusu zehra ipşiroğlu'dur.
  2. geçmiş yıllarda girdiğim sınavlar sonucunda, bölümün puanını görüp hayret ettiğim ve okuma isteği uyandıran bölüm.herkes bu puana kesin giderim gözüyle bakıyor ama yazmıştım bende gelmedi tabii ki.ve artık özel yetenek sınavı ile alım olacakmış, ki nasıl olur bu sınavlar hiçbir fikrim yok. göründüğü gibi kolay olmuyor işte.
  3. düşünen, sorgulayan insan yetiştirmeyi amaçlayan ve buna yönelik hareket eden ender bölümlerden biri. tekrardan özel yetenek sınavına dönmesi, bölümün özüne uygun yerinde bir harekettir.
  4. ve o malum yetenek sinavina girip gozleri yasli cikan magdurlar listesine eklemis bulunmaktayim.... sonsuz merakla 1. asamayi gecenlerin kagida neler yazdigini merak etmekteyim.. ama yilmiyorum ve onumuszdeki sene tekrar sinava girme planlari icindeyim. fakat kafamdaki sorulara yanit bulmus degilim. tiyaro bilgisi sorcaklarini ogrenmisken sinavda cikan sorulara hayretle sasakaldim o nasildi benden bi makale bi de hikaye yazmam istendi denileni yapmak boynumun borcudur diyip yaptim. fakat gelin gorunki aslinda cevabi olmayan bi soru sekli yani yorumlama abi buyuk hayal kirikligi hala merak icindyim acaba torpil gereklimiydi hadi degilse ulen kim ne yazdi hangi dahice fikirleri yuzunden diskalifiye oldum.