• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • videolar

• görseller

• tindersticks
    • tindersticks
  1. trouble every day filminin bana kattığı tek ve en önemli şey olan, bu filmin müziğini yaratan, solistinin (stuartın) sesinin insanın tüylerini ürperten olgunlukta çıktığı, tanıdıkça çok çok daha çok sevilen bu yüzden tüketimlik olmayan, yetişkin müziği yapan, altı kişiden oluşan, 1993de ilk albümleri çıkan, keman barındıran, acaip renki ama gürültülü olmayan, çok karizmatik müzige sahip, arabesk olmayarak hüznü veren bilinçli müzik..
    ben böyle bi tarz daha görmedim, göremem..
    beni en derinden etkileyen grup!
  2. bathtime, her, city sickness, rented rooms, another night in, a night in,
    jism, dying slowly;
    her zevke hitab etmeyecegini bildiğim:
    kathleen, my oblivion en en en bayılası parçalarındandır.
  3. hayatımda gördüğüm en iyi konser performansına sahip insanlar, çok inanıyolar yaptıkları müziğe..
  4. favori gruplarımdan olmakla birlikte alkol tüketimi yüzünden konserlere geç çıkmaları moralimi bozmaktadır.tüm albümleri dört dörtlük olan ender gruplardandır.stuart staples benzerine rastlanmayacak bir sese sahiptir.gruptaki favorim dickon hincliffe ise grubun güleryüzüdür ve birçok aleti başarıyla çalar.another night in deki keman solosu da hayatımı mahvetmiştir.
  5. paris konseri sırasında fransız bağımsız yönetmen claire denis de arkadaşının verdiği biletle konsere gelmiştir ve konser bitiminde sıcağı sıcağına gruba birlikte çalışma teklif etmiştir.grup da claire denis'in birkaç filmini izlemiş ve teklife olumlu yaklaşmıştır.nenette et boni ve trouble everydayfilmlerinde birlikte çalışmışlardır.
  6. 2007 ocakta istanbul'a geleceğini bildiğim, radyo eksenin çalmaktan vazgeçmediği, dinlendikçe dinlenesi grup.
  7. önümüzdeki aylarda grup olarak değil de solistleri stuart staples ın solo performansına şahit olacağımız grup(bildiğim kadarıyla).kendisinin tindersticks tadında iki adet solo çalışması var.karma bekliyoruz...