1. sinemaya uyarlanan twilight'ın yakaladığı o tahmin edilmeyen başarının ardından, beyazperdeye çıkmaya hazırlanan ve imdb'ye göre aralık 2009 tarihinde türkiye'de yayınlanması beklenen muhteşem eser. sağolsun stephenie meyer.
    gözyaşları, çığlıklar, çılgınlıklar, efsaneler, yenilikler, eskiler, gidenler, gelenler ve sesler, sesler, sesler... ile bir çırpıda biten kitap. yaşanılanlar kesinlikle kolay değil ama bunları bir okuyucu gözüyle irdelemek de can sıkıcı. kitabın muhteşemliği (en azından etkileyiciliği ve akıcılığı) de buradan geliyor. resmen olayları siz yaşıyor, o çılgınlıkları siz yapıyorsunuz. ufacık bir ses duymak için uçurumun kenarında siz duruyorsunuz sanki. ilgilenenlerin kaçırmaması lazım (bence tabi ki).
  2. ilk official trailer'ı mtv movie awards sırasında dün gece gösterilmiştir..bana aramızda döneklik yapıp team jacob'çı olcak olanlar var gibi gelmedi değil ama hadi hayırlısı diyorum..

http://vids.myspace.com/...

ps: bella karakterini canlandıran kristen stewart kardeşim burdan sana seslenicem şimdi..poker face misin arkadaşım sen? ha? poker face misin? yine aynı bok kokladım şimdi kusucam ifadesi,yine aynı meymenetsiz gudubet surat..yine aynı tek kaş havada,ağız bi karış açık ay çok şaşırdımcılık..bu edward 'da peşimi bırakmıyo ,ay illallah geldi aşkından vallahi der gibi kekremsi,istemez bi ifade..poker face misin sana soruyorum? tü allah belanı versin siktir git şu filmden uyuz kadın..sinir geldi sabah sabah vallahi..kiss me'ymiş..bi de ağzını burnunu kır istersen çocuğun o şekil kiss me diye emir verdikten sonra..pis..
  3. twilight serisinin ikinci filmi new moon. 20.11.2009'da gösterime girecekmiş. ilk film güzeldi ancak daha güzel olabilirdi bence. ikinci film daha güzel olacak gibi geliyor bana. nerden mi kapıldım bu düşünceye?

buyrun burdan bakın ve siz de bana katılın.
    http://www.facebook.com/...

ilk filmi ayakta tutan edward cullen'di bence. kızlarımız bayıldılar herife. aynı şeyi eurovision'da da yaşadık. alexander rybak tüm kızlarımızın aklını başından aldı. evde beslemeye kalktılar bunları falan..

şimdi ben iddia ediyorum 20.11.2009 tarihinden itibaren jacob black ismi sözlükte ve paylaşım yapılan ortamlarda* edward cullen ve alexander rybak isimlerinden daha çok geçecek. kızlar ayılıp bayılacak jacob'a.

edward vampir. adam cool abi. tabi kızlar onu beğenecekti ilk filmde. "jacob kim oluyormuş haha" diyenleri duyar gibiyim. yukarda trailer linki var ikinci filmin. bi bakın bakalım. haksızsam haksızsın deyin olm.

hatta şimdi gidip jacob black başlığından yer parselleyeyim ben. hadi kalınız sağlıcakla.

not: bu yazıyı yazdıktan sonra üzerinden bayağı bir vakit geçmiş. ilk başta sevmiştim filmi kitabını okumam vesilesiyle. şimdi sevmiyorum. bu kadar.
  4. trailer'ında robert pattinson'un ifadelerini fazlasıyla yapmacık buldum -ki iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum. nasıl iş anlamadım.
  5. görsellerinde gördüğüm (görsel: new moon/57143) afişinden sonra biz bunu burda kenan'la falan çektik anam keşke siz de yönetmen koltuğuna osman sınav'ı oturtsaymışınız da bir işe yarasaymış dedirten, acı hayat'ın çakması görünümlü ve başarısına asla yaklaşamayacağına inandığım yeni dönem bir takım vampirik yapımlardan. hem kenan imirzalıoğlu edward'dan daha adam hem de enteresan bir şekilde dikkat ettim şimdi nermin karakerindeki abla da bu filmdeki hatuna benziyor oldukça hem soğuklukta hem başarısız mimiklerde. lakin çakma işte bruder. iş çıkmaz bundan. ayrıca;

(bkz: edward cullen akıllı olsun akıllı)
  6. kasım ayında vizyona girmesini merakla ve heyecanla beklediğimiz twilight serisinin ikinci pötöröfü. trailerdan sonra diyebilirim ki: geçen sene nasıl edward yılı olduysa bu senede jacob yılı olacaktır. ancak o trailerde dönüştüğü kurt çok kötü bea, umarım üzerinde oynama yaparlar yoksa o haliyle ancak hoşşşt deriz yada eve alıp besleriz.
  7. sıcağı sıcağına youtube'dan filmin bir görüntüsünü izledim ve kafayı yedim. ilk kez hayatımda bir kaç insanı boğazlama hissine kapıldım. jacob tişörtünü çıkarıyor ve videoyu izleyen bir kaç ergen hatun çığlığı basıyor.. iyi misiniz kuzum siz? "pırlanta gibi çocuk" edward'dan sonra şimdi de bu çıktı başımıza. allah'ın oturan boğası!.. çocuklara mı uyuz oluyorum yoksa bu "ayy çok tatlığğ" modundaki kıvanç tatlıtuğ hayranlarına mı, bilemedim. töbe.

http://www.youtube.com/...