• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 • görseller

  • the devil s advocate
  • the devil s advocate
  • the devil s advocate
  • the devil s advocate
  • the devil s advocate
 1. başrollerinde al pacino(şeytanın kendisi), keanu reeves(şeytanın avukatı) ve charlize theron(avukatın karısı)yer alan 97 yapımı olup 98de türkiye'de gösterime girmiş film. şeytan&allah ilişkisine ve insanın yoldan çıkmasına dair hoş dialoglar içeren, bi kuple "olaya tersten bakış" eseridir.keanu'ya söyliyecek laf yoktur, al pacino'dan başkasına şeytan denmemelidir.
 2. filmin sonunda al pacino nun tanrı hakkında konuştuğu müthiş repliğini izlerken cd nin takılması sonucu gecenin bir vakti bize üçbuçuk attırtan güzel film.
 3. papalığa seçilen bir adayın papa olmamasını savunan ve neden olmaması gerektiğini anlatan vatikan kişisi. her aday için bir şeytanın avukatı olur ve kim olduğu gizli tutulur. eğer adayın bi yamuğu olmuşsa bu kişi ortaya çıkarır ve adayı rezil-i rüsvan eder. eğer yoksa aday paşa paşa papa olur...
 4. john milton :let me give you a little inside information about god. god likes to watch. he's a prankster. think about it. he gives man instincts! he gives you this extraordinary gift, and then what does he do, i swear for his own amusment, his own private, cosmic gag reel, he sets the rules in opposition. it's the goof of all time. look but don't touch. touch, but don't taste! taste, don't swallow. ahaha! and when you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? he's laughin' his sick, fuckin' ass off. he's a tight-ass! he's a sadist! he's an absentee landlord. worship that! never!

  gibi son derece g.t isteyen replikler barındıran mükemmel bir film. al pacino oyunculuğunu tam anlamıyla konuşturmuştur.


  ayrıca kevin lomax ve john milton gökdelenin tepesinde iş görüşmesi yaparken zoom yapılan milton'un yumurta topukumsu ayakkabılarına dikkat.