• görseller

• terk ettikten sonra geri dönen sevgili
  1. "o beni terk etti, ben de onu reddedeyim." çocukluğuyla yaklaşılmaması gereken insandır. sevgili dendiğine göre hoş görülmesi, sevgiyle bakılması, suyuna gidilmesi gerekir. ama yok ya afedersiniz, sahi devir hangi devir di mi... kaçıncı sevgiliniz? dört? beş? on yedi? boş verin siz beni, reddedin; hatta siktir edin gitsin. aşk mı: çocuk oyunu... çok var zaten sevgili, bak etrafında herkes sevgili. kaçıncı olacak sıradaki? yedi? dokuz? yirmi bir?
  2. artık yeter noktasına geldiği için gitmiştir ama gerçekten seviyordur. sonra araya başkaları girmiştir ama o başkaları gerçekten aşık olunan eski sevgilinin yakınından bile geçemez,kaçar adeta o da biliyordur aslında kendini kandırdığını . günler bunaltıyordur arada arar eski sevgili, o gittiği halde geride kalanın sesini duyunca gözünden yaşlar boşalır. anlarki o an "gayeler" birdi birdir. geri döner bir daha eskisi gibi olmayacağını bildiği halde, ruhundan bir parça ruhuna karışmıştır ya sorunlar ötelenir yarınlara sırt çevrilir geçmişine doğru yürümeye başlarsın..
  3. yaptığı hatayı anlamış insan modelidir, ancak geride bıraktığı koca yürekli insan hala o koca yüreğiyle sevgisini ve kendisini kucaklamayacak kadar kırgın olabilir, olma ihtimali yüksektir.

bir diğer ihtimalse daha iyi bir fırsatın karşısına çıkmamış olmasıdır, çıkana kadar sizinle deyim yerindeyse gönül eğlendirmektir amacı. düpedüz şerefsiz tiptir bu, düpedüz(!).
  4. eğer geri dönüş kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşiyorsa, kararsız sevgilidir. dengesiz sevgilidir. aşık bitmişse bağımlılık yapmış sevgilidir. sensiz daha kötü olucaksa senle olsun diyen sevgilidir. kötü sevgilidir. eğer dönüş bir müddet sonra gerçekleşiyorsa kıymetinizi anlamış, pişman olmuş, özlemiş sevgilidir. hatasını anlayıp geri gelmiştir, belki affetmiştir. hatta belki de tükürdüğünü yalayacak* kadar seven sevgilidir ama yine de bir nebze de olsa dengesiz sevgilidir.