merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

terazi burcu kadını aslan burcu erkeği ilişkisi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. anlaşmaları zor olan ikilidir. aslan burcu erkeğinin ben bilirimci tavrı bir noktadan sonra haksızlığa ve çok bilmişliğe tahammül edemeyen terazi burcu kadınında olumsuz etki yapmaya başlar.
    ikisi de lider olma isteği içinde oldukları için ilişkide sorunlar yaşamaya başlarlar..

ama tabii burçlardan yola çıkarak bir ilişkinin iyi gidip gitmeyeceğine inanmak yahut sevgili olmak istenen kişiyi burcuna göre tayin etmek ne kadar doğru bir tavırdır tartışılır.
  2. aslanın estirdiği otoriter havayı altan almayı bilemeyen zarif terazi kadını sonunda birgun çıldıracak ve "herseyi hep sen mi bilirsin?bende bazı şeyleri bilirim komut verme bana artık diyecek..." kapıyı çekip çıkıp gidecektir.
    lakin terazi kadını kendi değişmek isteyip başkası tarafından değiştirilmek istemez. aslan ona çok yüklenir filan...uzun lafın kısası yürümeyen ilişkidir.

(bkz: based on a true story)
  3. olabilitesi yüksek olan ilişkidir..
    terazi kadını bir ortama girdiğinde, dikkatini ilk çeken erkek şüphesiz aslan erkeği olur ve çoğunlukla aslan erkeğinin de gözü ilk terazi kızını keser..
    narsizmin dibine vuran bu iki insan ilk görüşte birbirlerini tanıyacak ve etkileneceklerdir..
    eğer bir terazi kadınından hoşlanıyorsanız yapacağınız ilk iş onun çevresindeki aslanları uzaklaştırmak olmalı.. öyle bir çekim var yani aralarında..
    neyse, bu ikilinin ilişkisi iyi başlar.. terazi kadını erkeğini yüceltmekten hoşlanır, onu ilahlaştırır, yerlere göklere koyamaz deyim yerindeyse götünü kaldırır.. bu aslan erkeğini ziyadesiyle memnun edecektir..
    aslan erkeği duygularını pat diye söylemekten hoşlanmaz.. geçip bir kadının karşısına seni seviyorum bla bla diyeni azdır..terazi ise netlikten hoşlanır..pat diye söylemeden pek anlamaz, anlasa bile emin olamaz..bu nedenle aslanın imaları, teraziler tarafından anlaşılmayabilir ya da seviyorsa gelir söyler diye düşünen terazi kadını bu imaları görmezden gelir, umursamaz..

diyelim ki bu ilişki başladı..
    aslan yönetmeyi sever.. ama terazi de sever.. ancak aslan ve koç kozlarını açık oynarlar.. akrepler ve teraziler ise bunu gizliden gizliye yaparlar.. çünkü sezgileri çok gelişmiştir ve orta yerde pek görünmek istemezler.. bu nedenle akıllı bir terazi kadını, saf ama lider olma yönü kuvvetli olan aslan erkeğini parmağında oynatacak ona her söylediğini yaptıracaktır ancak aslan hep gücün kendinde olduğunu zannetmelidir yoksa kıyamet kopar..

zıtlaşırlar.. didişmeleri bol olur.. bu durumda birbirlerini çok kırmasınlar yeter, barışırlar..

aslan lüksten hoşlanır, terazi zaten rahatlık budalasıdır..bu nedenle birlikte vakit geçirmek onlar için harikulade olacaktır..

aslan erkeği bakımsız, makyajsız, süssüz kadından pek hoşlanmaz.. terazi de bunlara önem verir.. yine terazi kadını yanında, heybetli bir erkek ister.. bu bakımdan da birbirlerinin isteklerini karşılarlar..

bence oluru vardır bu ilişkinin..

kolay gelsin..
  4. her iki burç da kendinden emin değildir.biri karasızdır diğeri de saldım çayıra mevlam kayıradır.her ikisi de işini son dakikaya bırakır temkin nedir bilmez.bu ikiliyle toplu aktivite falan yapıldığında arkadaşlarını yüz üstü bırakmaları muhtemeldir.her ikisinde de doğuştan bir boşvermişlik vardır.bu konuda pek bir uyumludurlar.genel olarak söylemek gerekirse birbirlerinin halinden anlarlar ve ilişkileri yürüyebilir.
  5. terazi burcu kadınının aslan erkeğine bir gider yapıp, kaymasıyla bir egosuna egosunu hayatım, balım diye okşamasıyla denge bulacak ilişki çeşididir.